Zaproszenie do diakonii w naszej parafii

Realizując ustalenia ze spotkań synodalnych w naszej parafii, ogłaszamy plan utworzenia stałych diakonii, które pomogą w organizacji naszej wspólnoty.

Zapraszamy do zapisywania się do diakonii na listy, dostępne w zakrystii do dnia 31 sierpnia 2022 r.

CZYM JEST DIAKONIA?
To grupa powołana dla określonej stałej posługi. W niej każdy chętny może zaangażować się w ustalone zadania diakonii.

DLACZEGO DIAKONIA?

• daje stały zespół osób, które zgłosiły chęć pomocy w ramach zadań diakonii
  • pomaga sprawniej organizować prace i łatwiej przekazywać informacje między kapłanami a wiernymi

JAK DZIAŁA DIAKONIA?

• ma swoje określone zadania
  • na roboczych spotkaniach wspólnie z kapłanami zespół ustala plan wydarzeń i podział prac w parafii w określonym czasie – pierwsze spotkania planowane są na miesiąc wrzesień
  • w diakonii działają koordynatorzy – kilka osób wzajemnie się zastępujących, a ich zadaniem jest przekazywanie informacji między kapłanami i pozostałymi członkami diakonii, a także bieżąca organizacja jej prac.

CO OFERUJE TOBIE DIAKONIA?

• masz poczucie, że jesteś potrzebny wspólnocie i możesz się podzielić swoim charyzmatem
  • integrujesz się z innymi przy wspólnych pracach
  • otrzymujesz dodatkową formację odpowiadającą charakterowi diakonii

JAKIE DIAKONIE TWORZYMY?

DIAKONIA SERCA MARYI

„Oto ja Służebnica Pańska”

Jeżeli Twoje serce lubi tworzyć dom, pomóż Maryi w opiece nad Bożym domem i organizowaniu jego codziennego życia – dołącz do Diakonii Serca Maryi.

zadania diakonii:

• pomoc w organizacji uroczystości i wydarzeń liturgicznych
  • utrzymanie estetyki i porządku w naszej świątyni
  • wsparcie przy pracach technicznych w świątyni

DIAKONIA SERCA JEZUSA

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”

Jeżeli Twoje serce otwiera się na potrzeby innych i lubisz pomagać ludziom, pomóż Jezusowi czynić miłosierdzie – dołącz do Diakonii Serca Jezusa.

zadania diakonii:

• rozwój w parafii dzieł miłosierdzia i działalności charytatywnej
  • organizacja cyklicznych akcji i zbiórek dla potrzebujących,
  • wsparcie dzieł misyjnych

SERCA JEZUSA I MARYI potrzebują Twoich pomysłów, rąk i udziału w budowaniu naszej wspólnoty parafialnej.

Zastanów się, pomódl – przyjdź sam, zaproś swoich najbliższych i przyjaciół 🙂

ZAPRASZAMY!

One Reply to “Zaproszenie do diakonii w naszej parafii”

Comments are closed.