Kalendarium

Wydarzenia cykliczne, modlitewne, sakramentalne lub patriotyczne, które wpisały się w rytm życia naszej parafii.

styczeń

• 1 stycznia mija 38 rocznica (1.I.1984) erygowania naszej parafii przez ks. bp. Mariana Przykuckiego ordynariusza diecezji chełmińskiej (dzisiaj pelplińskiej). Pamiętamy w modlitwie ks. Biskupie, o pierwszym proboszczu ks. kan. Tadeuszu Gawrońskim i o wszystkich fundatorach i budowniczych tej świątyni.
  • po Nowym Roku – rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń rodzin pragnących zaprosić kapłana z błogosławieństwem i wizytą duszpasterską do swojego mieszkania.
  • 2 styczeń niedziela – rozpoczynamy Nowennę w intencji rodzin.
  • 3 styczeń poniedziałek – rozpoczęcie prac przy kładzeniu posadzki w kościele
  • 4 styczeń wtorek – 8 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki (2014)
  • 6 styczeń czwartek – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – święcimy kadzidło i kredę do oznaczenia naszych domów; Dzień modlitw w intencji misji; Modlitwa za misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gdańskiej; zebrane ofiary (kolekta) przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom.
  • 6 styczeń czwartek Msza św. godz. 14:00 – wizyta w parafii Dam i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie (Bożogrobców).
  • 6 styczeń czwartek – Msza św. godz. 14:00 pod patronatem Akcji Katolickiej w intencji kapłanów i sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii z prośbą o Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo.
  • 6 stycznia I czwartek m-ca – całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii, naszych Biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych.
  • 7 styczeń I piątek m-ca – spowiedź pierwszopiątkowa 7:00; 8:00; 16:30 i 18:00.
  • 7 i 8styczeń I piątek i I sobota m-ca – księża udają się z posługą sakramentalną do zgłoszonych chorych którzy nie mogą opuścić swojego mieszkania i przyjść do kościoła.
  • wszystkie piątki stycznia 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta za ostatnio zmarłych parafian.
  • 8 styczeń sobota – 8.00 Msza św., i różaniec wynagradzający oraz spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  • 9 styczeń niedziela – uroczystość Chrztu Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie wody i odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. O godz. 10.30 specjale błogosławieństwo dla wszystkich dzieci.
  • 9 styczeń niedziela 19:00 – spotkanie, adoracja i konferencja dla Duchowych Niewolników Maryi przybliżające traktat św. Ludwika Marii Grignion de Monforta.
  • 15 styczeń III sobota m-ca – Msza św. o godz. 10:00 dla chorych, cierpiących, samotnych i ich opiekunów przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Procesja z relikwiami i błogosławieństwo lourdzkie.
  • 20 styczeń III czwartek m-ca – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i powołanych z naszej parafii oraz w intencji kleryków Gdańskiego Seminarium Duchownego.
  • 21 styczeń piątek – Dzień Babci
  • 22 styczeń sobota – Dzień Dziadka