Ogłoszenia parafialne 13.10.2024 (28. niedziela zwykła)

1. 13 października to kolejny Dzień Papieski. Obchodom tegorocznego XXIV Dnia przyświeca hasło: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Ofiarami do puszki dzisiaj wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary przeznaczone są na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.
  2. 13 października to też ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Procesja z Figurą Matki Bożej dzisiaj po Mszy św. wieczornej. W czasie procesji odmówimy różaniec, nie będzie więc różańca o godz. 17.15.
  3. W poniedziałek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia dla nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  4. W październiku przez cały m-c trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy: codziennie na różaniec o godz. 17:45 przed wieczorną Mszą św., w niedzielę o godz. 17.15; dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o 17:00.
  5. Organizujemy Scholę dziecięcą. Pod kierunkiem pani Agnieszki swoim śpiewem będzie ona uświetniała Msze św. dla dzieci. Chętne dziewczynki i chłopców zapraszamy zaraz po Mszy św. tutaj przed ambonę.
  6. W sobotę 19 października o godz. 10:00 Msza św. chorych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, z okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych i z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele.
  7. Najbliższy dyżur naszych wolontariuszy z Diakoni Pomocy odbędzie się w poniedziałek 14 października w godzinach 18-19 w salce na plebani.
  8. Za tydzień, trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na adorację i katechezę formacyjną. Kontynuujemy rozważania na temat kazania Pana Jezusa na Górze Błogosławieństw. Rozważać będziemy słowa: „błogosławieni którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”.
  9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a więc zbiórka do puszek na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  10. Prasa katolicka: Pod chórem nasza gazetka parafialna za dobrowolną ofiarę; a przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł), a w nim o dzieciach, które wspominamy w Dniu Dziecka Utraconego, a także o wojnie na Bliskim Wschodzie.
  11. W tym tygodniu odeszli do Pana: ①† śp. Wojciech Dobrzyński l. 80, z ul. Iwaszkiewicza 9c; ② † śp. Janina Zajączkowska l. 87, z ul. Makuszyńskiego 54a; ③ † śp. Urszula Bagińska l. 83, z ul. Makuszyńskiego 9b.; † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna; oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  12. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!