Ogłoszenia parafialne 15.09.2024 (24. niedziela zwykła)

1. Dzisiaj, trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na adorację i katechezę formacyjną. Zaproszenie kierujemy do parafian szukających pogłębionego życia duchowego, także do wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Kontynuujemy rozważania na temat kazania Pana Jezusa na Górze Błogosławieństw. Dzisiaj rozważać będziemy słowa: „błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a więc zbiórka do puszek na potrzeby naszego kościoła.
  3. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby katolickich uczelni w Polsce.
  4. W sobotę 21 września o godz. 10:00 Msza św. chorych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Na tą Mszę św. można składać intencje.
    26 września od godz. 18.00 w naszej parafii obecne będą przez całą dobę relikwie św. Wojciecha. To wydarzenie poprzedzą rekolekcje. Rozpoczęcie w niedzielę 22 września. Nauki na każdej Mszy św., a także piknik muzyczny w godz. 13.00-15.00 na placu za kościołem. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. z nauką i modlitwa adoracyjna. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. z nauką i modlitwa wstawiennicza. W środę o godz. 18.30 Msza św. z nauką i modlitwa uwielbienia. Codziennie okazja do sakramentu pokuty i pojednania. Zapraszamy do skorzystania z okazji do odnowienia swojej wiary i umocnienia nadziei.
  5. Spotkanie dla wolontariuszy przygotowujących piknik muzyczny związany z rekolekcjami, odbędzie się w poniedziałek 16 września o godz. 19.00 w salce na plebani.
  6. We wtorek po Mszy św. wieczornej w sali św. Jana Pawła II spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Albanii, Macedonii i Czarnogóry.
  7. Trwają zapisy dzieci na katechezę sakramentalną przygotowującą do przyjęcia I Komunii św., która odbędzie się 11 maja 2025r. Dzieci można zapisywać w niedzielę po każdej Mszy św. lub bezpośrednio u s. Augustyny.
  8. Informujemy, że przez cały miesiąc wrzesień trwają zapisy uczniów klas pierwszych szkół średnich do sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub u ks. Piotra.
  9. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  10. Gość Niedzielny /10 zł/ do nabycia przy stoliku obok zegara, a w nim papież Franciszek w Indonezji i Papui-Nowej Gwinei, czyli jedność w różnorodności, a także o obecności krzyża w przestrzeni publicznej w Europie.
  11. Pomódlmy się za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  12. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.