Ogłoszenia parafialne 18.08.2024 (20. niedziela zwykła)

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólną adorację i katechezę formacyjną. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian szukających pogłębienia życia duchowego. Zaczniemy rozważania na temat kazania Pana Jezusa na Górze Błogosławieństw. Zaproszenie jest skierowane także do wszystkich grup i wspólnot parafialnych.
  2. Dzisiaj niedziela inwestycyjna czyli zbiórka do puszek na prace remontowe w naszej świątyni. Dziękujemy za pomoc naszym wolontariuszom.
  3. W drugiej połowie września naszą parafię nawiedzą relikwie św. Wojciecha. To wydarzenie poprzedzą rekolekcje przygotowujące, które poprowadzi ks. Andrzej Niemcewicz, dyrektor Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z ekipą. W ramach przygotowań planujemy jesienny piknik.  W związku z tym w poniedziałek 19 sierpnia po wieczornej Mszy św., na plebanii, odbędzie się spotkanie na które zapraszamy osoby które mogą pomóc zorganizować to wydarzenie.
  4. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu: w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00, a w dzień powszedni o 8:00; jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00; w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
  5. W tygodniu wspominamy: środa – św. Piusa X, papieża; czwartek – wspomnienie NMP Królowej; sobota – święto, św. Bartłomieja Apostoła.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  7. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku pod zegarem (10 zł), a w nim: Czy szpitala psychiatrycznego trzeba się bać?, a także ciąg dalszy o alkoholu tylko od drugiej strony, czyli co to jest choroba współuzależnienia.
  8. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Jadwiga Zalewska, l. 87 z ul. Brzechwy 5. Modlimy się w intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie i wojny w Ziemi Świętej   – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  9. Wszystkim, którzy się modlą w tym kościele, życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!