Ogłoszenia parafialne 06.10.2024 (27. niedziela zwykła)

1. Dzisiaj 27 Niedziela Zwykła:
    1. To pierwsza niedziela października, a więc jak zawsze zapraszamy na różaniec o wiarę i nawrócenie dla naszych dzieci i wnuków. Tym razem wyjątkowo na godz. 17:15. W kaplicy MB Jasnogórskiej i Gdyńskiej Pielgrzymki można do skarbony składać karteczki z intencjami oraz imionami dzieci za które będziemy się wspólnie modlili
    2. Informujemy, że od dzisiaj nie będzie już Mszy św. w niedzielę o godz. 20.00. Od października wraca Msza św. o godz. 14.00.
    3. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek na wsparcie KUL oraz innych uczelni katolickich w Polsce.
    4. swój Jubileusz 40-lecia małżeństwa obchodzą Państwo Zofia i Mirosław Piotrowscy oraz 45-lecia Państwo Elżbieta i Józef Kowalczyk.
      Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
  2. W październiku przez cały m-c trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy:
    1. każdego dnia (z wyjątkiem wtorku) Adoracja NS o 17:00 w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie i na świecie oraz w intencji powodzian;
    2. codziennie na różaniec o godz. 17:45 przed wieczorną Mszą św.;
    3. w niedzielę o godz. 17.15;
    4. dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o 17:00.
    5. Namawiamy, aby odmawiać też różaniec w naszych wspólnotach, domach i rodzinach.
  3. Organizujemy Scholę dziecięcą. Pod kierunkiem pani Agnieszki swoim śpiewem będzie ona uświetniała Msze św. dla dzieci. Chętne dziewczynki i chłopców zapraszamy zaraz po Mszy św. tutaj przed ambonę.
  4. W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej.
  5. We wtorek adoracja NS po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
  6. W środę o 17:45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz wspólny różaniec.
  7. W piątek o 17:45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych potem różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę – Dzień Papieski, Dzień Fatimski:.
    1. 13 października to kolejny Dzień Papieski. Będziemy modlić się szczególnie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Obchodom tegorocznego XXIV Dnia Papieskiego przyświecać będzie hasło: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Ofiarami będziemy wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski jako wdzięczność za św. Jana Pawła II. Zebrane ofiary przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
    2. 13 października to też ostatni w tym roku Dzień Fatimski.
  9. Procesja z Figurą Matki Bożej dookoła kościoła w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej. W czasie procesji odmówimy różaniec.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
  11. Prasa katolicka: gazetka parafialna; przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł), a w nim a w nim o o synodzie i różnorodności Kościoła, która jest błogosławieństwem, a nie zagrożeniem, mówi bp Sławomir Oder; a także o prawdziwej roli naszych Aniołów Stróżów; „Mały Gość Niedzielny” (7 zł); „List do Pani” (7 zł) o historii pielgrzymowania, o kobiecie niezłomnej; kwartalnik „Galilea” (12 zł) o prorokach biblijnych, o poście Daniela.
  12. W tym tygodniu odeszli do Pana: ①† śp. † śp. Tadeusz Zarzecki, z ul. Makuszyńskiego 22. Pomódlmy się też za: ② † śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; ③ † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna: oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…