Ogłoszenia parafialne 08.09.2024 (23. niedziela zwykła)

1. Dzisiaj na Mszy św. o 10:30 błogosławieństwo dzieci i nauczycieli na nowy rok szkolny oraz poświęcenie przyborów szkolnych.
  2. Najbliższy dyżur naszych wolontariuszy z Diakoni Pomocy odbędzie się w poniedziałek 9 września w godzinach 18-19 w salce na plebani.
  3. W piątek po wieczornej Mszy św., nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa.
  4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a więc zbiórka do puszek na potrzeby naszego kościoła.
  5. 26 września naszą parafię nawiedzą relikwie św. Wojciecha. To wydarzenie poprzedzą rekolekcje przygotowujące, które poprowadzi ks. Andrzej Niemcewicz, dyrektor Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z ekipą. Przygotowaliśmy ulotki informujące o tym wydarzeniu. Prosimy zabrać ze sobą i pomóc nam je dostarczyć do tych, których nie ma w kościele.
  6. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
  7. Trwają zapisy dzieci na katechezę sakramentalną przygotowującą do przyjęcia I Komunii św., która odbędzie się 11 maja 2025r. Dzieci można zapisywać w niedzielę po każdej Mszy św. lub bezpośrednio u s. Augustyny.
  8. Informujemy, że przez cały miesiąc wrzesień trwają zapisy uczniów klas pierwszych szkół średnich do sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub u ks. Piotra.
  9. Wspólnota biblijno-ewangelizacyjna Marana Tha zaprasza w 2 i 4 poniedziałki miesiąca na spotkania formacyjne. Najbliższe spotkanie 9 września. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.30 i dalej w salce na plebani.
  10. Za tydzień, trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na adorację i katechezę formacyjną. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian szukających pogłębionego życia duchowego. Kontynuujemy rozważania na temat kazania Pana Jezusa na Górze Błogosławieństw. Zaproszenie jest skierowane także do wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Rozważać będziemy słowa: „błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”.
  11. W tygodniu wspominamy: piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  12. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  13. Gość Niedzielny /10 zł/ do nabycia przy stoliku obok zegara, a w nim o tym co z ewangelizacją w rodzinach, w których dorosłe dzieci odeszły od wiary i Kościoła? Na to i inne pytania odpowiada bp Artur Ważny.
  14. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. Eugeniusz Wysocki l. 76. Pomódlmy się też za: ② † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  15. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia