Ogłoszenia parafialne 01.09.2024 (22. niedziela zwykła)

1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła:
    1. dzisiaj pierwsza niedziela m-ca. O godz. 19:00 różaniec przed wystawionym NS w intencji dzieci i wnuków o wiarę w Boga i nawrócenie serca. Do skarbony przy w kaplicy MB Jasnogórskiej można wrzucać karteczki z wypisanymi imionami i intencjami modlitewnymi.
    2. W 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej (1939) obchodzimy Dzień Poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz Dzień Weterana. Przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju modlimy się o pokój na całym świecie.
    3. dzisiaj złoty Jubileusz małżeństwa obchodzą Państwo Halina i Zenon Gil; jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
  2. W dniu dzisiejszym swoją pracę w naszym kościele kończy Pan Mateusz Snoch dotychczasowy nasz organista który odchodzi do nowych wyzwań i aby bardziej oddać się muzycznemu nauczaniu dzieci i młodzieży w dwóch szkołach. Bardzo dziękujemy Panu Mateuszowi za trzy lata posługiwania temu kościołowi i naszej wspólnocie swoją pracą i talentami. Panie Mateuszu, wielkie Bóg zapłać. I zapraszamy do nas zawsze ilekroć dusza zatęskni aby usiąść przy prospekcie organowym i chwalić Pana swoim śpiewem i muzyką. Bóg zapłać za wszystko. Pan niech błogosławi na dalsze na dalsze drogi życia.
  3. Kończą się wakacje i w związku z tym do grafiku Mszy św. w dzień powszedni powraca Msza św. o godz. 8:00 rano a w niedzielę Suma parafialna o godz. 12:00. Pozostaje jeszcze do końca września Msza św. o godz. 20:00.
  4. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy dzieci na katechezę sakramentalną przygotowującą do uroczystego przyjęcia I Komunii św., która odbędzie się 11 maja 2025r. Dzieci można zapisywać w niedzielę po każdej Mszy św. lub bezpośrednio u s. Augustyny.
  5. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
  6. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. w czasie której w szczególny sposób będziemy modlili się w intencji wszystkich uczniów, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów wraz z poświęceniem przyborów, plecaków i tornistrów za tydzień w niedziele o 10:30.
  7. Również jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w sali św. Jana Pawła obok zakrystii spotkanie osób które wyjeżdżają w październiku na Pielgrzymkę samolotową do Czarnogóry, Macedonii i Albanii miejsca urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Prosimy aby przynieść ze sobą resztę zapłaty za Pielgrzymkę.
  8. A w sali św. Stefana na plebanii po Mszy św. wieczornej o. Jacek zaprasza osoby, które mogą pomóc zorganizować wrześniowy festyn parafialny.
  9. W najbliższą sobotę 7 września wyruszy 38 Piesza Pielgrzymka z Gdyni do Swarzewa do Królowej Polskiego Morza. Jak każdego roku Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.00 w kościele Ducha Świętego na Obłużu. Przybycie do Swarzewa ok. godz. 16.30. Bilet powrotny w cenie 35 zł na autobus można nabyć w czasie pielgrzymki lub już teraz w zakrystii.
  10. 26 września naszą parafię nawiedzą relikwie św. Wojciecha. To wydarzenie poprzedzą rekolekcje przygotowujące, które poprowadzi ks. Andrzej Niemcewicz, dyrektor Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z ekipą.
  11. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
    1. W Pierwszy Czwartek Miesiąca w naszej parafii całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej gdańskiej diecezji, naszych Biskupów i całego duchowieństwa.
    2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas każdej Mszy św. oraz po południu od 17:00. Po spowiedzi Komunia św. o 17:30
    3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca oraz różaniec wynagradzający. Odnowimy też zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca.
    4. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę m-ca kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną.
  12. W tygodniu wspominamy: wtorek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; czwartek – św. matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy.
  13. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj złoty Jubileusz małżeństwa obchodzą Państwo Halina i Zenon Gil; za tydzień 29 rocznica ślubów małżeńskich Marii i Sławomira oraz 45 rocznica Bożena i Witek Drapaluk. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
  14. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  15. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara, a w nim o tym, że Papież rozpoczyna najdłuższą i najbardziej niebezpieczną podróż pontyfikatu. Odwiedzi Indonezję – największe państwo islamskie świata – i Timor Wschodni, który jest najbardziej katolickim krajem po Watykanie.
  16. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. Zofia Trynda l. 87, zam. ul. Gałczyńskiego 17, pogrzeb w środę o 11:30; ② † śp. Eugeniusz Wysocki l. 76, zam. ul. Baczyńskiego 4, pogrzeb jeszcze nie jest ustalony. Pomódlmy się też za ③ † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu –
    – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  17. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!