Ogłoszenia parafialne 25.08.2026 (21. niedziela zwykła)

1. W niedzielę 1 września, 85 rocz. wybuchu II wojny światowej. Rano o godz. 4.45 uroczystości na Westerplatte, zaś o 13.30 pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej uroczysta Msza św. w intencji poległych.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zatem po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na różaniec rodziców i dziadków za dzieci i wnuki o wiarę w Boga i nawrócenie serca.
  3. W drugiej połowie września naszą parafię nawiedzą relikwie św. Wojciecha. To wydarzenie poprzedzą rekolekcje przygotowujące, które poprowadzi ks. Andrzej Niemcewicz, dyrektor Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z ekipą.
  4. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu: w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00, a w dzień powszedni o 8:00; jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00; za tydzień już pierwsza niedziela września, zatem wraca Msza św. o godz. 12:00.
  5. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; środa – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  7. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku pod zegarem (10 zł), a w nim: artykuł o bitwie Warszawskiej i złota myśl: Jeśli nad Wisłą nie było cudu, to cud, że Polacy wygrali; a także opowieści o cudach u Matki Bożej Częstochowskiej.
  8. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Anna Wentowska l. 77 z ul. Gałczyńskiego 17, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek godz. 11.30;
    Modlimy się w intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie i wojny w Ziemi Świętej – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  9. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!