Ogłoszenia parafialne 11.08.2024 (19. niedziela zwykła)

1. Uroczyste zakończenie 38. Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki odbędzie się 13 sierpnia w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30. Będzie połączone z nabożeństwem i procesją fatimską.
  2. Najbliższy dyżur naszych wolontariuszy z Diakoni Pomocy odbędzie się w poniedziałek 12 sierpnia w godzinach 18-19.
  3. W tym tygodniu trzeci czwartek miesiąca, a więc od godz. 15:00 adoracja w intencji naszej diecezji, księży biskupów i naszych kapłanów.
  4. W sobotę 17 sierpnia o godz. 10:00 Msza św. dla chorych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, z okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych oraz modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele.
  5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólną adorację i spotkanie formacyjne. Zaproszenie kierujemy do wszystkich osób szukających pogłębionej formacji duchowej. Zaczniemy rozważania na temat kazania Pana Jezusa na Górze Błogosławieństw.
  6. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na prace remontowe i inwestycyjne w naszej świątyni.
  7. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu: w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00, a w dzień powszedni o 8:00; jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00; w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
  8. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika; środa – święto poświęcenia Katedry w Gdańsku Oliwie; czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. według porządku niedzielnego, w tradycji jest to święto Matki Bożej Zielnej, będziemy święcić zioła i kwiaty; sobota – św. Jacka, kapłana.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  10. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku pod zegarem (10 zł), a w nim Katolik wobec znieważania Boga. Czy Boga można obrazić? Czym jest bluźnierstwo i jak zachować się w obliczu drwin z tego, co święte? A także o okolicznościach zawieszenia w obowiązkach komentatora na olimpiadzie, kontrowersjach związanych z ceremonią jej otwarcia i swojej wierze mówi Przemysław Babiarz.
  11.  W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Zofia Gajda, l. 77 z ul. Gojawiczyńskiej 3; † śp. Krystyna Michalak, l. 90 ostatnio zamieszkała w Czarnej Wodzie; † śp. Elżbieta Pawłowska, l. 74 z ul. Makuszyńskiego 15. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  12. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!