Ogłoszenia parafialne 30.06.2024 (13. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła.
  1. Ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Jezusowego dzisiaj o godz. 17:30.
  2. po Mszy św. wieczornej w salce św. Stefana (na plebani) rozpoczynamy zapisy do uczestniczenia w XXXIX Pieszej Pielgrzymce z Gdyni na Jasną Górę. Można wziąć udział w całej pielgrzymce lub w jakiejś jej części. W sekretariacie Pielgrzymki można też uzyskać więcej informacji na temat pielgrzymowania, trasy przejścia i warunków przemarszu. Zapraszamy serdecznie.
 2. Podajemy do wiadomości wiernych, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu:
  1. w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00 a w dzień powszedni o 8:00.
  2. Suma Parafialna w lipcu i sierpniu będzie sprawowana o godz. 10:30.
  3. w niedzielę będzie za to dodatkowa Msza św. o godz. 20:00.
  4. w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
  5. w związku z tym że w parafii najczęściej w dzień powszedni będzie obecny tylko jeden ksiądz z sakramentu spowiedzi będzie można skorzystać tylko 15 min przed Mszą św., jedynie w niedzielę podczas każdej Mszy św. Szczegółowy plan spowiedzi podany jest w gablocie i w internecie.
 3. W czasie wakacji przypominamy rodzicom, że mają prawo domagania się od organizatorów obozów, kolonii i innych wyjazdów zapewnienia dziecku możliwości udziału w niedzielnej Eucharystii. Prosimy, także dorosłych, aby w czasie urlopów i wypoczynku pamiętali o niedzielnej Mszy św.
 4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 wraz z Litanią.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. w czwartek:
   1. Pierwszy Czwartek Miesiąca: całodobowa Adoracja NS i Msza święta w intencji naszej diecezji – Biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych. Szczególnie będziemy się modlili w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. O 18:00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe.
   2. Adoracja NS rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy w piątek o 6:55. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Adoracyjna.
  2. w piątek:
   1. Pierwszy Piątek Miesiąca: okazja do spowiedzi przed Mszą św., poranną, a popołudniu od godz. 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca.
   2. o godz. 18:00 nabożeństwo pierwszopiątkowe do NSPJ z modlitwą za tych co odeszli od wiary i Kościoła o nawrócenie i spowiedź. Odmówimy też Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji dusz polecanych zmarłych.
   3. w I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną.
  3. w sobotę:
   1. Pierwszą Sobota Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce św. Stefana (na plebani).
   2. Również w sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną tj. ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 6. W przyszłą niedzielę:
  1. pierwsza niedziela miesiąca. O 19:00 różaniec w intencji dzieci o wiarę i nawrócenie. Przez cały tydzień można wkładać do skarbony przy wejściu intencje z imionami dzieci za które odmówimy różaniec.
  2. zbiórka ofiar do puszek na KUL i uczelnie katolickie w naszej Ojczyźnie.
 7. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie obchodzą: za tydzień Jubileusz 45-lecia małżeństwa obchodzą Państwo Barbara i Zbigniew Gątarek. Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
 8. W tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – święto św. Tomasza, apostoła; w sobotę – błog. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 9. Prasa katolicka: nowy nr gazetki parafialnej dopiero po wakacjach; przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł) a w nim o prymacie św. Piotra – papież który może łączyć a nie dzielić wyznawców Chrystusa, o pieszym pielgrzymowaniu całą rodziną szlakiem św. Jakuba do Santaigo de Compostela; „Mały Gość” Niedzielny dla dzieci; kwartalnik „Galilea” (12 zł) o Księdze Psalmów.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. ks. Jacek Pokoński, l. 62 w kapłaństwie 34, wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu; ② † śp. Janina Zujewska l. 84, z ul. Gojawiczyńskiej 17, data pogrzebu nie jest jeszcze ustalona. Pomódlmy się za:
  śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.