Ogłoszenia parafialne 16.06.2024 (11. niedziela zwykła)

 1. Za nami uroczystość odpustowa naszej parafii.
  1. Bardzo dziękujemy tym, którzy zaangażowali się przygotowania, zwłaszcza parafialnego Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy Diakonii Pomocy, wszystkim serdecznym wolontariuszom, paniom które upiekły pyszne ciasta, także Radzie dzielnicy Karwiny. Dzięki wspólnym wysiłkom, było to piękne świętowanie uroczystości Niepokalanego Serca Maryi.
  2. Dziękujemy także za wszystkie zebrane podczas pikniku ofiary, które będą przeznaczone na wybudowanie kruchty w nawie głównej naszej świątyni.
  3. Podczas pikniku zostały znalezione damskie okulary. Do odebrania w zakrystii.
 2. We wtorek o godz. 9.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., podczas której ks. Proboszcz i o. Jacek wraz ze swoimi kolegami kursowymi będą dziękować Panu Bogu za dar święceń kapłańskich.
 3. Trzeci tydzień miesiąca, zatem w czwartek od godz. 15:00 adoracja w intencji naszych kapłanów i kapłanów całej diecezji gdańskiej, zwłaszcza w intencji księży Biskupów.
 4. W tym tygodniu rozpoczną się wakacje. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę 19 czerwca na godzinę 17:00.
 5. Zbliża się 23 czerwca – Dzień Ojca. Zachęcamy, aby przynosić intencje mszalne za zmarłych ojców, na Mszę św. zbiorową oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będziemy sprawować w piątek 21 czerwca o godz. 18.00.
 6. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka na inwestycję tj. na wybudowanie kruchty w nawie głównej.
 7. W miesiącu czerwcu, poświęconym zwłaszcza Sercu Pana Jezusa, prosimy o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy figurze Serca Pana Jezusa na filarze pod chórem.
 8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17.30.
 9. W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek– św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 10. Organizujemy samolotową Pielgrzymkę Czarnogóra – Albania – Macedonia (8 dni). Termin 9 – 16 października. Program można otrzymać w zakrystii, jest też w Internecie.
 11. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna; przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł); kwartalnik „Galilea” (12 zł) o Księdze Psalmów.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Edward Śmiechowski, l. 76 z ul. Brzechwy 9; jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.30. Pomódlmy się za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.