Ogłoszenia parafialne 09.06.2024 (10. niedziela zwykła – odpust Niepokalanego Serca Maryi)

 1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła w naszym kościele nasz Odpust Parafialny:
  1. uroczysta suma odpustowa z udziałem ks. Bp. Arkadiusza Okroja z Pelplina, dzisiaj o godz. 12:00. Podczas sumy zakończenie 33 dniowych rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie Maryi.
  2. zapraszamy na związany z odpustem Piknik Rodzinny w godzinach od 14.00 do 17.30. Swój udział zapowiedzieli min.: Siostry Benedyktynki z Żarnowca ze swoimi produktami, przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji.
  3. Bardzo prosimy panów o pomoc w znoszeniu ławek i składaniu namiotów, dzisiaj po festynie około godz. 17.30.
  4. Wszystkie zebrane podczas pikniku ofiary będą w tym roku przeznaczone na wybudowanie kruchty w nawie głównej naszej świątyni.
 2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. W miesiącu czerwcu, poświęconym zwłaszcza Sercu Pana Jezusa, prosimy o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy figurze Serca Pana Jezusa na filarze pod chórem.
 4. W poniedziałek przypada 7 rocz. święceń biskupich ks. Arcybiskupa Tadeusza. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za pasterza naszej diecezji.
 5. We wtorek:
  1. św. Barnaby, Apostoła
  2. adoracja NS i różaniec zaraz po procesji i Litanii do Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 19.30.
  3. przypada 37 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gdyni i Sopocie (11.VI.1987) w czasie Jego III Pielgrzymki do Ojczyzny; pozostajemy w dziękczynieniu Panu Bogu za tą wielką radość jaką wtedy wielu z nas przeżywało.
 6. w środę:
  1. Błog. Męczenników Gdańskich, ofiar II wojny światowej;
  2. przypada 37 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gdańsku na Zaspie (12.VI.1987).
  3. Adoracja NS z różańcem od 17:00. O 18:00 Nowenna do MBNP wraz z nabożeństwem czerwcowym.
 7. w czwartek:
  1. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła;
  2. Dzień Fatimski, po wieczornej Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła;
 8. w piątek:
  1. błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  2. o 18:00 w intencji naszych zmarłych nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Nowenna do Niepokalanego Serca Maryi przed Odpustem parafialnym
  3. bardzo prosimy, aby wszystkie kręgi przyniosły na tą Mszę św. i procesję a potem ustawiły przy ołtarzu wędrujące kapliczki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
 9. w sobotę: trzecia sobota miesiąca – o godz. 10:00 Msza św. chorych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele.
 10. za tydzień w niedzielę odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. To wydarzenie od lat gromadzi Pomorzan wokół tematów życia i rodziny. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. Podczas Festiwalu będzie można uczestniczyć w koncertach, w strefie inspiracji, wspólnot a także specjalistów oraz skorzystać ze strefy gastronomicznej. Przygotowano również liczne darmowe atrakcje dla dzieci. Więcej informacji na stronie internetowej: www.festiwaldlazycia.pl oraz na plakatach.
 11. Zbliża się 23 czerwca – Dzień Ojca. Zachęcamy, aby przynosić intencje mszalne za zmarłych śp. ojców i ojców chrzestnych na Mszę św. zbiorową oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego które będziemy sprawować w piątek 21 czerwca o godz. 18:00.
 12. Organizujemy samolotową Pielgrzymkę Czarnogóra – Albania – Macedonia (8 dni) do miejsca urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Termin 9 – 16 października. Koszt 4950 zł. Program Pielgrzymki można otrzymać w zakrystii, jest też w gablocie i w internecie. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca.
 13. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna; przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł) a w nim o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi, które są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach, rozmowa o Polsce i Polakach z Georgem Weiglem najbardziej znanym biografie św. JPII; „Gość Niedzielny Historia Kościoła”(12 zł) o św. Piotrze, o inkwizycji o zegarze astronomicznym w kościele Mariackim w Gdańsku, o Wawelu i Jerozolimie; kwartalnik „Galilea” (12 zł) o Księdze Psalmów; „List do Pani” (7 zł) ciekawy artykuł o wartościach w naszych czasach.
 14. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Lucjana Stec l. 76, ul. Porazińskiej 8 – jej pogrzeb odbędzie się 9 czerwca o godz. 11:00. Pomódlmy się za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim życzymy udanego świętowania niedzieli odpustowej.