Odpust parafialny – suma odpustowa i festyn rodzinny – 09.06.2024

niedzielę 09 czerwca 2024 r. przypada uroczystość odpustu parafialnego, związanego z tytułem kościoła oraz parafii: Niepokalanego Serca Maryi.

W związku z tym zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12:00, której będzie przewodniczył bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.

Dzisiaj także, na sumie odpustowej, zakończenie 33 dniowych rekolekcji wg Traktatu św. Ludwika de Montforta, i uroczyste ofiarowanie się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji całej parafii, dzieł i wspólnot w niej prowadzonych, o to, abyśmy wspólnie szli drogą realizowania naszego życiowego powołania. Pamiętajmy także w modlitwie o tych, którzy tę wspólnotę kiedyś tworzyli (parafianach, budowniczych kościoła, pracujących tu księżach), a którzy odeszli już do wieczności.

Wierni, którzy będą brali udział w uroczystościach liturgicznych naszego odpustu, mogą tego dnia uzyskać odpust zupełny za grzechy pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jednego zmarłego.

Z okazji naszego odpustu od godz. 14:00 do godz. 17.30 na placu za kościołem odbędzie się, organizowany ze współpracy z Radą Dzielnicy Gdynia Karwiny, piknik rodzinny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i miłych gości.

Swój udział w festynie zapowiedzieli m.in.:

  • Siostry Benedyktynki z Żarnowca ze swoimi produktami
  • przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji.

Prosimy też o kontakt rodziny lub grupy muzykujące, aby mogły uświetnić swoją obecnością to wydarzenie.

Wszystkie zebrane podczas pikniku ofiary będą w tym roku przeznaczone na wybudowanie kruchty w nawie głównej naszej świątyni.

Prosimy też panie o ciasta na piknik, będziemy je odbierać w sobotę 08 czerwca 2024 r. od godz. 16:00 w kościele, przy zakrystii. Bardzo prosimy panów o pomoc w noszeniu ławek i rozstawianiu namiotów w sobotę 08 czerwca 2024 r. na godz. 16.00.