Open Doors – o prześladowaniach chrześcijan na świecie – 05.05.2024

Za tydzień w niedzielę 05 maja 2024 r. będzie z nami prelegentka Open Doors – międzynarodowej i międzywyznaniowej organizacji pomagającej prześladowanym chrześcijanom w ponad 70 krajach świata.

Ta organizacja co roku publikuje Światowy Indeks Prześladowań, gdzie wskazuje państwa, w których trwanie w wierze chrześcijańskiej jest ekstremalnie niebezpieczne. W tych państwach nie ma wolności wyznania, co może objawiać się we wszystkich obszarach życia: począwszy od zakazu posiadania Pisma Świętego i innych symboli religijnych, przemocy fizycznej, a skończywszy na dyskryminujących zapisach ustaw czy braku możliwości podjęcia dobrej pracy.

Przedstawicielka Open Doors krótko opowie nam historię jednej z 365 milionów osób prześladowanych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Wskaże, gdzie i jakiej pomocy potrzebują ofiary prześladowań oraz ich intencje modlitewne.

Zachęcamy do modlitewnego wsparcia i odebrania darmowych magazynów ze stoiska.