Ogłoszenia parafialne 21.04.2024 (04. niedziela wielkanocna)

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza:
  1. rozpoczyna się w całym polskim Kościele tydzień modlitwy o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego i do życia konsekrowanego w Służbie Bożej w Kościele.
  2. po wieczornej Mszy św., o godz. 19.00 nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie formacyjne dla Duchowych Niewolników Maryi.
  3. dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele.
 2. Za tydzień w niedzielę będą u nas przedstawiciele księgarni: Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji, z propozycjami książek i pamiątek.
 3. W tygodniu, o godz. 17.00 Adoracja NS i różaniec. We wtorek różaniec i Adoracja po wieczornej Mszy św. z okazją do spowiedzi od godz. 19.30.
 4. Apostolat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza do udziału w akcji szkoły ZSP nr 4 w Gdyni. Do 25.04. zbieramy dary dla niemowląt – podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Dary można zostawiać w koszu przy obrazie Jezusa Miłosiernego w naszym kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Zbliża się 1 maja – święto św. Józefa Rzemieślnika. Tego dnia będzie odprawiona dodatkowa Msza św. z procesją do naszej kapliczki. Zapraszamy do składania intencji mszalnych na tą Mszę św. zwłaszcza dotyczących żyjących i zmarłych Józefów oraz związanych z pracą każdego z nas.
 6. W sobotę 18 maja o. Jacek zaprasza na parafialną jednodniową pielgrzymkę na Żuławy, między innymi do bł. Doroty z Mątów, patronki Pomorza. Informacje i zapisy w zakrystii.
 7. Organizujemy też samolotową Pielgrzymkę Czarnogóra – Albania – Macedonia (8 dni) do miejsca urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Termin 9 – 16 października. Koszt 4950 zł. Program Pielgrzymki można otrzymać w zakrystii.
 8. W tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej; czwartek – święto, św. Marka, ewangelisty; niedziela – św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, kapłana.
 9. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie obchodzą: dzisiaj złoty Jubileusz 50-lecia Państwo Lucyna i Marian Kosiłko; dzisiaj złoty Jubileusz 50-lecia Państwo Grażyna i Zygmunt Tiszer; jutro 51 rocz. małżeństwa Anny i Kazimierza; za tydzień drewniany Jubileusz 5-lecia Państwo Karolina i Przemek Zaradkiewicz. Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
 10. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. A z prawej strony przy zegarze na stoliku „Gość Niedzielny” a w nim o tym jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa w ich intencji.
 11. W sobotę 11 maja wyruszy nasza 40 już Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki w kościele św. Wawrzyńca o godz. 3:30 i o 4:00 wyruszamy na szlak. Do skarbony przy wejściu do kościoła można składać swoje intencje modlitewne które pielgrzymi zaniosą do Sanktuarium w Wejherowie. Po pielgrzymce w sobotę możliwość powrotu do Gdyni autokarem, a w niedziele możliwość wyjazdu autokarem na Sumę Odpustową do Wejherowa. Trasa Pielgrzymki wynosi 32 km. Msza Święta w kościele św. Wawrzyńca o godz. 3:30 i o 4:00 wyruszamy na szlak. Do skarbony przy wejściu do kościoła można składać swoje intencje modlitewne które pielgrzymi zaniosą do Sanktuarium w Wejherowie. Po pielgrzymce w sobotę możliwość powrotu do Gdyni autokarem, a w niedziele możliwość wyjazdu autokarem na Sumę Odpustową do Wejherowa. Trasa Pielgrzymki wynosi 32 km.
 12. W tym tygodniu odeszła do Pana: ① † śp. Teresa Więcko-Ryś l. 69, zam. ul. Tuwima 4. Pomódlmy się też za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Dobrego Pasterza.