Ogłoszenia parafialne 14.04.2024 (03. niedziela wielkanocna)

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Biblijna i rozpoczyna tydzień poświęcony Biblii. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu zwykłych warunków, przynajmniej przez pół godziny będzie czytać Pismo Święte.
 2. o. Jacek zaprasza na spotkanie wielkanocne wszystkie osoby związane z naszą parafialną Diakonią Pomocy. Spotkanie dzisiaj o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W tym tygodniu trzecia sobota miesiąca. Zapraszamy na godzinę 10;00 na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele dla wszystkich chorych, z możliwością przyjęcia sakramentu chorych.
 4. Przed nami trzeci czwartek miesiąca, zatem od godziny 15.00 Koronka i Adoracja w intencji naszych gdańskich kapłanów i z prośbą o nowe powołania dla gdańskiej diecezji.
 5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele.
 6. W następną niedzielę o godz. 19.00 nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie formacyjne dla Duchowych Niewolników Maryi.
 7. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie obchodzą: w przyszłą niedzielę złoty Jubileusz 50-lecia Państwo Lucyna i Marian Kosiłko oraz Państwo Grażyna i Zygmunt Tiszer. Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
 8. Apostolat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza do udziału w akcji szkoły ZSP nr 4 w Gdyni. Do 25.04. zbieramy dary dla niemowląt – podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Dary można zostawiać w koszu przy obrazie Jezusa Miłosiernego w naszym kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. W sobotę 18 maja o. Jacek zaprasza na parafialną jednodniową pielgrzymkę na Żuławy, między innymi do bł. Doroty z Mątów, patronki Pomorza. Informacje i zapisy w zakrystii.
 10. Organizujemy samolotową Pielgrzymkę Czarnogóra – Albania – Macedonia (8 dni) do miejsca urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Termin 9 – 16 października. Koszt 4950 zł. Program Pielgrzymki można otrzymać w zakrystii.
 11. Na stoliku nowy nr „Gościa Niedzielnego”, a w nim artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski.
 12. Zmarli w minionym tygodniu: ① † śp. Eugeniusz Stiller l. 74 z ul. Makuszyńskiego 54; ② † śp. Jadwiga Wojsław l. 79 z ul. Tuwima 4, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:30; ③ † śp. Leszek Rojek l. 90 z ul. Konopnickiej 5, którego pogrzeb odbędzie się w Białymstoku. Pomódlmy się też za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.