Ogłoszenia parafialne 31.03.2024 (Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego)

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
  1. zwieńczająca najważniejsze prawdy naszej wiary. Dlatego też, aby podkreślić godność tej uroczystości, każdy kto przy spełnieniu zwykłych warunków, przyjmie Błogosławieństwo udzielone przez Ojca Świętego Franciszka Urbi et Orbi, bądź przez biskupa, udzielone wiernym powierzonym jego trosce (błogosławieństwo apostolskie), może uzyskać odpust zupełny, chociażby z ważnych a II same obrzędy, przekazywane przez środki masowego przekazu.
  2. Dzisiaj trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
 2. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się w minionym WIELKIM TYGODNIU do tego, że, możemy uroczyście świętować WIELKANOC.
 3. Dziękujemy naszym Siostrom za przygotowanie Grobu Pańskiego, Służbie Liturgicznej która pod kierunkiem ks. Piotra przygotowała liturgię Triduum Paschalnego. Osobom sprzątającym i robiącym Grób Boży. Wszystkie te posługi sprawiły, że mogliśmy głęboko przeżywać tajemnice naszej wiary. „Bóg zapłać” za wszystko.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na KUL i inne katolickie uczelnie w Polsce.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
 6. Pierwszy Czwartek Miesiąca. Całodobowa Adoracja i Msza święta w intencji naszej diecezji – Biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, naszego Seminarium Duchownego w Oliwie oraz w intencji wszystkich katechetów. Szczególnie będziemy się modlili w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. O 18:00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe. Adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy w piątek o 6:55. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Adoracyjna.
 7. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Od 18:00 w piątek spowiedź dla dorosłych. Z uwagi na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od  pokarmów mięsnych. Jak zawsze w piątek wieczorem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. za zmarłych. Za dowolną ofiarę można na piątkową Mszę św. zgłaszać dusze zmarłych.
 8. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej na plebani.
 9. W Pierwsza niedzielę miesiąca o 19:00 po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa rodziców i dziadków za dzieci o wiarę i nawrócenie przez wstawiennictwo błog. Rodziny Ulmów.
 10. W sobotę przypada w naszym kościele doroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, której codziennie przez cały rok przewodniczy jedna z parafii naszej archidiecezji. Najbliższa sobota to właśnie dzień naszej parafii. Adorację rozpoczniemy o 8:30 zaraz po zakończeniu porannej Mszy św. a zakończymy o godz. 18:00 Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 11. W środę 10 kwietnia przypada 14 rocznica tragedii Smoleńskiej. W naszym kościele za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy się modlili o spokój duszy tych wszystkich, którzy zginęli oraz o pociechę dla ich rodzin. Po Mszy św. przy Epitafium Smoleńskim złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy.
 12. Codziennie Nowennę do Bożego Miłosierdzia wraz z Koronką odmawiamy 15 min przed Mszą Świętą wieczorną. Jedynie w środę o 18:00 wraz z Nowenna do MBNP.
 13. Przyszła niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w naszej świątyni Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest to patronalne święto Caritas. W niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na dzieła pomocowe prowadzone przez gdański Caritas.
 14. A we wtorek 9 kwietnia o 9:30 dodatkowa specjalna Msza św. z udziałem ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy oraz wielu księży z całej Polski. Dokonamy wtedy poświęcenia kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Udział w tej uroczystości wezmą również księża Kierownicy Pieszych Pielgrzymek z całej Polski którzy z różnych stron naszej Ojczyzny prowadzą Piesze Pielgrzymki na Jasną Górę do Matki Bożej Królowej Polski.
 15. Na stoliku świąteczny nr „Gościa Niedzielnego” – a w nim teksty o Zmartwychwstaniu i o istocie Świąt Wielkanocnych. Można też do kosza obok stolika z gazetami składać skarbonki z jałmużną wielkopostną.
 16. Pomódlmy się za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty  – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 17. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.