Modlitwa za ofiary tragedii smoleńskiej – 10.04.2024 godz. 12:00

W środę 10 kwietnia 2024 r. przypada 14. rocznica katastrofy smoleńskiej. W katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. zginęli wszyscy pasażerowie, łącznie 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W gronie tym, poza politykami, byli także duchowni kilku wyznań, działacze pozarządowi, wykładowcy uczelni wyższych i opiekunowie Polonii.

Podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 12:00 będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie, jak również o ukojenie i pociechę dla ich rodzin oraz najbliższych.

Po Mszy Świętej przejdziemy pod epitafium, upamiętniające ofiary katastrofy, znajdujące się na zewnątrz naszego kościoła, aby oddać hołd tragicznie zmarłym pasażerom Tupolewa. Złożymy tam wieńce i zapalimy znicze.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie… +