Pielgrzymka „Żuławska wiara i wierzenia” – 18.05.2024

Ks. Jacek zaprasza na jednodniową pielgrzymkę „Żuławska wiara i wierzenia„, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. 

Program pielgrzymki:

  • Wyjazd o godz. 6.30, autokarem z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach, przejazd do Mątów gdzie złożymy wizytę w kościele Błogosławionej Doroty z Mątów, patronki Pomorza, kobiet, matek i małżeństw w potrzebie. Udział we Mszy św.
  • Przejazd przez miejscowość Piekło do Białej Góry, gdzie zobaczymy piękny obiekt hydrologiczny na połączeniu trzech rzek: Wisły, Nogatu i Liwy. Następnie pojedziemy do wsi Marynowy, tam wstąpimy do domu podcieniowego, wizytówki Żuław, posłuchamy pięknej historii nie tylko tego pięknie zachowanego budynku, ale również całego regionu. Potem przejdziemy do gotyckiego kościoła św. Anny w Marynowach.
  • Następnie pojedziemy do wsi Cyganek Żelichowo, gdzie znajduje się cerkiew greckokatolicka pw. Św. Mikołaja, restauracja Mały Holender oraz gdzie można wypocząć nad rzeką Tugą.
  • Po przerwie przejazd do Stegny, gdzie znajduje się kościół, w którym zobaczymy największy w Polsce płócienny obraz sufitowy z 1688 roku.
  • Powrót przez Nowy Dwór do Gdyni około godz. 19.30.

Koszt udziału220 zł za osobę – cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– poczęstunek śniadaniowy
– ciepły posiłek z autokaru (zupa i kiełbaska z chlebem)
– opiekę pilota – ATS Service
– usługi przewodnika
– tour guide
– ubezpieczenie NNW

Zapisy i informacje – w zakrystii.

Zapraszamy!