Ogłoszenia parafialne 18.02.2024 (01. niedziela Wielkiego Postu)

  1. W najbliższy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 8.00; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.00.
  2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu – zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17:00. Nabożeństwa w tym roku prowadzi i kazania głosi ks. Paweł Nawrot z parafii św. o. Maksymiliana z Gdyni Witomina. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiaj III niedziela m-ca zbiórka do puszek na inwestycje, tj. na remont i przebudowę kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej.
  4. Dzisiaj o godz. 10.30 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w niedzielę 17 marca w V Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy 20 marca włącznie. Postarajmy się już teraz zaplanować czas naszej duchowej odnowy.
  6. Za tydzień niedziela Ad Gentes. Ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
  7. Pod chórem za dowolną ofiarę można otrzymać Biuletyn Parafialny „Echo Serca”, a przy zegarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim rozpoczęcie wiekopostnej szkoły modlitwy.
  8. Pomódlmy się za: ① † śp. Cecylia Maciejewska l. 72 z ul. Porazińskiej 8, jej pogrzeb będzie w środę; ② † śp. Daniela Maćko l. 89 z ul. Iwaszkiewicza 2, pogrzeb będzie w czwartek w Sopocie; śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  9. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.