Ogłoszenia parafialne 04.02.2024 (05. niedziela zwykła)

1. Dzisiaj w pierwszą Niedzielę m-ca po wieczornej Mszy św. różaniec o wiarę i nawrócenie dla dzieci i młodzieży. Można przed różańcem złożyć karteczkę z imieniem, z imionami dzieci za które chcemy się modlić. Na osobnej kartce prosimy wypisać imiona dzieci za których wiarę chcemy podziękować. W intencji ofiarujemy ostatnią dziesiątkę.
  2. Msze św. od jutra będą sprawowane wg porządku przed kolędowego, czyli o 18:30; Adoracja od godz. 17:00 a we wtorki po wieczornej Mszy św.
  3. Jutro na godz. 9:30 zapraszamy panie i panów do rozebrania choinek i wystroju świątecznego w naszym kościele.
  4. W sobotę przypadają 98 urodziny naszego miasta Gdyni oraz 84 rocznica pierwszych masowych aresztowań i zsyłki Polaków z naszych Kresów przez sowietów w głąb ZSRR głównie na Sybir. W naszych modlitwach szczególnie tego dnia będziemy pamiętali o urodzinach naszego miasta i Sybirakach z których większość nigdy do Polski nie wróciła. Wtedy też przypada 104 rocz. zaślubin Polski z morzem.
  5. W najbliższych dniach wspominamy: poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy – zapraszamy, aby na Mszę św. przynieść ze sobą pieczywo i wodę. Zgodnie ze starą tradycją tego dnia we wspomnienie św. Agaty będziemy błogosławili chleb i wodę. Oby nigdy nam ich nie zabrakło; wtorek – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; sobota – św. Scholastyki, dziewicy.
  6. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, dzień Matki Bożej z Lourdes i XXXII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 12.00.
  7. Kolęda – wizyta duszpasterska. Parafian, którzy nie mogli przyjąć kolędy w podanym terminie, możemy odwiedzić w terminie dodatkowym. Wiernym, którzy podobnie jak w latach ubiegłych złożyli drugą kopertę z napisem „OGRZEWANIE” z przeznaczeniem na zapłacenie rachunków za ogrzewanie bardzo serdecznie dziękujemy. Od jutra w poniedziałki Kancelaria Parafialna będzie już CZYNNA. Zakończyliśmy czas kolędowy zatem, Msza św. w poniedziałek, wtorek i czwartek wraca na godz. 18:30; Adoracja od godz. 17:00 a we wtorki po wieczornej Mszy św. Plan kolędy znajduje się tutaj.
  8. Na stoliku przy zegarze „Gość niedzielny”. A w nim o osobach konsekrowanych oraz ciekawe rady, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie.
  9. Gazetki parafialnej dzisiaj nie ma. Redakcja jest na feriach.
  10. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. Zbigniew Szefler l. 69 z ul. Baczyńskiego 4; ② † śp. Jan Milewicz l. 78 z ul. Staffa 1. Pomódlmy się też za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…