Ogłoszenia parafialne 28.01.2024 (04. niedziela zwykła)

 1. W tym tygodniu pierwszoczwartkowa Adoracja w intencji naszej parafii, Biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych. Rozpoczęcie w czwartek rano i zakończenie w piątek przed godz. 7.30. Z racji I czwartku, mimo kolędy, tego dnia Msza św. o godz. 18.30.
 2. W piątek 2 lutego okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej na wszystkich Mszach św., a popołudniu dodatkowo od godz. 17.00.
 3. W sobotę o godz. 8.00 Msza św., różaniec wynagradzający za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca po nabożeństwie, w salce na plebanii.
 4. A na godz. 15:00 serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny na spotkanie, które będzie miało na celu bezpośrednie przygotowanie się do nawiedzenia relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Spotkanie to odbędzie się w salce na plebani sobotę i potrwa do godz. 18:00, ale rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele. Dzieciom które przyjdą z rodzicami zapewniamy w tym czasie opiekę.
 5. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca, zatem po wieczornej Mszy św. zapraszamy na różaniec w intencji naszych dzieci i wnuków.
 6. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z Komunią św.

 1. W sobotę na godz. 15:00 serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny a także osoby które żyją same z bliska i z daleka na spotkanie, które będzie miało na celu bezpośrednie przygotowanie się do nawiedzenia relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Spotkanie to odbędzie się w salce na plebani sobotę i potrwa do godz. 18:00, ale rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele. Dzieciom które przyjdą z rodzicami zapewniamy w tym czasie opiekę.
  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota m-ca. Pierwszo czwartkowa Adoracja NS w intencji naszej całej parafii, Biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych. Rozpoczęcie w czwartek rano o 8:30 i zakończy w piątek o 6:55. O 18:00 nabożeństwo.
  2. Z racji Pierwszego czwartku, mimo kolędy, tego dnia Msza św. o godz. 18.30.
  3. W Pierwszy Piątek okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Od 18:00 w piątek spowiedź dla dorosłych i młodzieży.
  4. W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. o 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Prosimy aby przynieść ze sobą świece.
 2. Piątek to też 28 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – szczególnie modlimy się za nasze siostry polecając je Bożej Opatrzności. Dziękujemy za ich posługiwanie naszemu kościołowi i parafii. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Zakonów klauzurowych naszej diecezji, tj. na siostry Karmelitanki z Gdyni Orłowa i Suchej Huty, siostry Benedyktynki w Żarnowcu i siostry Betlejemitki w Grabowcu. Dziękujemy dobremu Bogu za ich obecność i świadectwo wiary.
 3. W Pierwszą Sobotę m-ca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej na plebani.
 4. W Pierwszą Niedzielę m-ca po wieczornej Mszy św. różaniec o wiarę i nawrócenie dla dzieci i młodzieży. Można przed różańcem złożyć karteczkę z imieniem, z imionami dzieci za które chcemy się modlić.
 5. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z Komunią św.
 6. W najbliższych dniach wspominamy: środa – św. Jana Bosko, patrona dzieci, młodzieży i miasta Rumi; sobota – św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Udzielimy tego dnia błogosławieństwa św. Błażeja świecami.
 7. Kolęda – wizyta duszpasterska. Odwiedziny przebiegają w sposób tradycyjny. Aby wszystko przebiegało sprawnie prosimy NOWYCH parafian, a także tych, którzy chcieliby przyjąć księdza po DŁUŻSZEJ PRZERWIE, aby zgłosili to w zakrystii. Bardzo prosimy, aby dzieci przygotowały zeszyty od religii a zwłaszcza INDEKSY. Parafian, którzy nie będą mogli przyjąć kolędy w podanym terminie, możemy odwiedzić w terminie dodatkowym. Wiernych, którzy chcą i mogą prosimy podobnie jak w latach ubiegłych o złożenie drugiej koperty z napisem „OGRZEWANIE” z przeznaczeniem na zapłacenie rachunków za ogrzewanie naszego kościoła. Z uwagi na czas kolędowy w styczniu w poniedziałki Kancelaria Parafialna jest NIECZYNNA. Z uwagi na czas kolędowy w styczniu, Msza św. w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 15:00, a Adoracja od 14:00. Plan kolędowania  w całości znajduje się tutaj.
 8. Na stoliku przy zegarze „Gość niedzielny”. Pod chórem nasza gazetka parafialna.
 9. Zapraszamy, aby nawiedzać Najświętszy Sakrament i Żłóbek w naszym kościele.
 10. Pomódlmy się za ① budowniczych i fundatorów naszej świątyni; ② śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli – a także dobrego wypoczynku dla wszystkich wyjeżdżających na ferie.