Ogłoszenia parafialne 17.12.2023 (03. niedziela Adwentu)

 1. Codziennie na 6:30 zapraszamy do udziału w Roratach, a po nich do salki kard. Wyszyńskiego na gorące kakao. Zakończenie rorat w sobotę o godz. 7.00.
 2. Opłatek wigilijny można otrzymać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Świece Caritasu rozprowadzamy małe po 10 zł, duże po 20 zł.
 3. W salce kard. Wyszyńskiego na plebani, dzisiaj Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dziękujemy Paniom, które zaangażowały się w to dzieło razem z s. Augustyną. Na kiermaszu można otrzymać między innymi pierogi i ciasta.
 4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert muzyki adwentowej w wykonaniu męskiego zespołu wokalnego Nuove Voci. Po koncercie będzie możliwość wzięcia nagranej przez zespół płyty kolędowej za dowolną ofiarę. Serdecznie zapraszamy.
 5. W związku z dzisiejszym koncertem, spotkania formacyjnego Duchowych Niewolników Maryi w tym miesiącu nie będzie.
 6. W środę zapraszamy na godz. 10:00 panów do pomocy przy wnoszeniu i obsadzaniu choinek, a na 10:30 panie do pomocy przy ubieraniu i strojeniu choinek i żłóbka.
 7. W środę z Kancelaria Parafialna będzie NIECZYNNA. Wszyscy księża naszego dekanatu Gdynia Orłowo mają wspólne spotkanie opłatkowe.
 8. Piątkowy Post a także niedzielny w Wigilię – czyli powstrzymanie się od jedzenia mięsa i od alkoholu ofiarujmy z prośbą o pokój i zgodę w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.
 9. W sobotę o godz. 18:00 Nieszpory z IV Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem Lucenarium – tj. zapalenie czwartej świecy adwentowej. W miarę możliwości zapraszamy na to nabożeństwo, ze swoimi świecami.
 10. Paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii będziemy rozdawali we wtorek 19 grudnia od godz. 10:00 do 16:00 w salce św. Jana Pawła II w kościele.
 11. Za tydzień w niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte niedzielne do południa bez zmian, nie będzie jednak Mszy św. o godz. 14.00 i 18.00. Msza św. Wigilijna o godz. 16:00 dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych. spowiedź święta w tygodniu o godz. 6:30; 8:00 i popołudniu od godz. 18:00. we wtorek podczas adoracji o godz. 19.30 do 21.00, a w Wigilię, w niedzielę podczas Mszy św.
  Msza Pasterska o północy, na którą zapraszamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości spędzających święta Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Prosimy też i gorąco namawiamy, aby w Wigilię zgodnie z tradycją którą przekazali nam nasi rodzice zachować post od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Niech Wieczerza Wigilijna złączy całe RODZINY, a nieobecni poczują się otoczeni miłością i przyjaźnią.
 12. Włączyliśmy ogrzewanie. Dopóki nie mamy wybudowanych przedsionków główne wejście do kościoła jest zamknięte. Prosimy, aby zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.
 13. Tydzień temu na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 2384 zł.
 14. Po Mszy św. na stoliku przy zegarze można nabyć: „Gościa Niedzielnego”. (10 zł). A w nim dodatek specjalny w którym znajdziemy modlitwy i medytacje które pomogą nam lepiej przygotować się na Boże Narodzenie oraz rozmowa z nowym przeorem wspólnoty z Taize. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka „Echo serca”.
 15. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Jan Kozyrski, l. 74 z ul. Porazińskiej 6; † śp. Edwina Borowicz, l. 99 z ul. Kruczkowskiego 10. Pomódlmy się też za † śp. zabitych, pomordowanych i zaginionych w Ziemi Świętej, Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, za naszych bliskich zmarłych, za budowniczych i fundatorów tej świątyni – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.