Ogłoszenia parafialne 29.10.2023 (30. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj rozpoczął się czas zimowy. Przestawiliśmy zegarek o godzinę do tyłu z godz. 3:00 na godz. 2:00.
 2. Zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych który odbędzie się 31 października od godz. 17:00 do 19:30 w Sali św. Stefa na plebani. Można tez przynieść jakieś przekąski i coś do picia dla dzieci do wspólnego stołu.
 3. W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według zwykłego porządku niedzielnego z wyłączeniem Mszy św. o godz. 14.00. Na cmentarzu przy ul. Spokojnej o godz. 14.00 odbędzie się procesja, a po niej Msza św.
 4. W czwartek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.30 oraz o godz. 20.00 za tych wszystkich zmarłych naszych Parafian, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Dnia Zadusznego. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę Świętą Rodziny zmarłych, ich przyjaciół i sąsiadów. Lista zmarłych wywieszona będzie w gablocie przed kościołem oraz w Internecie. A po Mszy św. jak dawniej bywało poprowadzimy w kościele procesję żałobną.
 5. Od czwartku, przez cały listopad o godz. 17.45 odmawiać będziemy wypominki za zmarłych połączone w różańcem.
 6. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.
 7. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. We wtorek Adoracja, po Mszy św. wieczornej do Apelu, z okazją do spowiedzi świętej od 19.30.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. Z uwagi na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w środę i w czwartek nie ma żadnej Adoracji NS.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Od 18:00 w piątek spowiedź dla dorosłych.
  3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej na plebani.
 9. Pamiętajmy o wypominkach – to szczególna forma modlitwy, gdy polecamy Panu Bogu konkretne imiona naszych zmarłych. To wyraz naszej wdzięczności wobec tych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.
 10. Przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych tj. od 1 do 8 listopada wierni, którzy pomodlą się za zmarłych mogą ofiarować za zmarłych w czyśćcu odpust zupełny. Można go uzyskać, jeżeli podczas nawiedzenia cmentarza lub grobu odmówi się: ① Ojcze nasz, ② Wierzę w Boga – oraz wypełni inne zwykłe warunki tzn.: ③ należy przystąpić do sakramentu pokuty, ④ przyjąć Komunię św., ⑤ pomodlić się wg intencji Ojca św. ⑥ i wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu. Osoby, które nie mogą udać się na żaden cmentarz, aby uzyskać odpust mogą nawiedzić grób śp. ks. Tadeusza Gawrońskiego, Epitafium Smoleńskie lub Krzyż Misyjny.
 11. W tygodniu wspominamy: czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny; sobota – św. Karola Boromeusza, biskupa.
 12. Czasopisma. Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (10 zł), Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Informujemy, że pierwsza wolna intencja mszalna jest 27 listopada o 8:00. Można też składać za dowolną ofiarę intencje na Msze św. zbiorowe: ① za zmarłych w piątki o 18:00 oraz ② w innych intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w III sobotę m-ca o 10:00. Na wszystkie te Msze św. można jeszcze zamawiać intencje składając dowolną ofiarę.
 14. W poniedziałek 30 października po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnej Diakonii Słowa. Zapraszam osoby zainteresowane czytaniem słowa Bożego podczas Mszy świętej.
 15. W tym tygodniu odeszła do Pana: † Jadwiga Piotrowska l. 86 z ul. Wiczlińskiej 8. Pomódlmy się też za śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie w Ziemi Świętej i każdym kraju, gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!