Ogłoszenia parafialne 08.10.2023 (27. niedziela zwykła)

 1. W dzisiejszą niedzielę:
  1. Gdyńskie Hospicjum rozprowadza kalendarze na przyszły rok.
  2. Na wszystkich Mszach św. przedstawia się Wspólnota Sychar – wspólnota trudnych małżeństw.
  3. po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie do salki na plebanii uczestników majowej pielgrzymki do Medjugorie.
 2. Przez cały październik różaniec codziennie w dzień powszedni od jutra o 17:45, a w niedzielę zaraz po wieczornej Mszy św. ok. 18:50. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o 17:00. Prosimy też, aby osoby które nie mają możliwości uczestniczenia w różańcu w kościele odmawiały go w domu w rodzinie.
 3. W tygodniu adoracja NS codziennie o 17:00. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00, z okazją do spowiedzi od godz. 19.30.
 4. Jutro w poniedziałek 9 października kolejny dyżur samopomocowy. Osoby potrzebujące pomocy zapraszamy do salki na plebanii w godz. 18.00 – 19.00, na spotkanie z jednym z wolontariuszy naszej parafii.
 5. 13 października, w piątek przypada dzień Fatimski, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec i ostatnią w tym roku procesję fatimską.
 6. Piątkowy post – wstrzemięźliwość od mięsa i różne swoje umartwienia oraz całą naszą adorację NS ofiarujmy w tym tygodniu w intencji naszej Ojczyzny.
 7. 14 października w sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia różaniec ofiarujemy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników szkoły, którym składamy już teraz życzenia wszelkiej pomyślności, ludzkiej życzliwości, zdrowia, wdzięczności dzieci i rodziców oraz zażegnania wszelkich trudnych sytuacji.
 8. Za tydzień w niedzielę:
  1. Dzień Papieski. Będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundację wspierającą edukację dzieci i młodzieży w kontynuowaniu nauki szkolnej i akademickiej poprzez stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi. Młodzież będzie zbierała po Mszach św. ofiary do puszek. Z tej okazji na każdej Mszy św. będziemy mogli otrzymać błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  2. Będziemy też wtedy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy w naszych modlitwach o rodzicach, których spotkała tragedia utraty swojego dziecka.
  3. Trzecia niedziela m-ca. Po Mszy św. i po różańcu spotkanie formacyjne Duchowych Niewolników Maryi. Różaniec będzie wtedy częścią tego spotkania.
 9. W tygodniu wspominamy: środa – św. Jana XXIII, papieża; piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; sobota – św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.
 10. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: Jubileusz 35-lecia małżeństwa obchodzą pp. Helena i Zenon, Jubileusz 45-lecia małżeństwa obchodzą pp. Danuta i Piotr Korzeniowscy. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin.
 11. W związku z tym, że po wakacjach grupa dzieci i młodzieży została wypisana lub sama się wypisała z lekcji katechezy w szkołach podstawowych i średnich przypominamy, że taka postawa jest formą wyparcia się wiary. Daje też zły przykład innym i jest zgorszeniem. Osoby takie w przyszłości nie mogą m.in. być chrzestnymi ani świadkami do bierzmowania.
 12. Ze stolika przy zegarze i przy wyjściu można wziąć przygotowane przez Konferencję Episkopatu Polski „Vademecum wyborcze katolika”. Warto przed wyborami zapoznać się z tymi wskazaniami.
 13. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 14. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara. A w nim ciekawe artykuły o Synodzie w Rzymie oraz o zgorszeniu w Kosciele.
 15. Pomódlmy się za śp. zabitych i pomordowanych na Ukrainie, w Ziemi Świętej i w każdym kraju gdzie jest wojna oraz naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!