Ogłoszenia parafialne 10.09.2023 (23. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj w Markowej na południu Polski, beatyfikacja rodziny Ulmów, męczenników II wojny światowej.
 2. W sobotę o godz. 10:00 Msza św. chorych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Podczas Mszy św. modlimy się o uzdrowienie na duszy i na ciele oraz udzielamy sakramentu namaszczenia Chorych.
 3. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 4. Za tydzień w trzecią Niedzielę Miesiąca o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne z duchowości maryjnej według Traktatu św. Ludwika Montforta.
 5. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz inne uczelnie katolickie w Polsce.
 6. W poniedziałek 25 września odbędzie się spotkanie wszystkich wolontariuszy z Diakonii Pomocy o godz. 19.15 w salce na plebanii. Bardzo prosimy nowe osoby o dołączenie do tej grupy, która niesie pomoc w małych sprawach i według swoich możliwości. Tu realizujemy duchowość miłosierdzia na terenie naszej parafii.
 7. Uczniom klas I szkół średnich przypominamy, iż do końca września trwają zapisy kandydatów do bierzmowania. Zapisy – w zakrystii, biurze parafialnym lub bezpośrednio u ks. Piotra. Kandydaci – wyłącznie z naszej parafii – zgłaszają się tylko osobiście (nie wyręczają rodziców oraz dziadków). Warunkiem przystąpienia do sakramentu bierzmowania jest uczestnictwo w życiu sakramentalnym parafii, obecność na lekcjach religii oraz posiadanie INDEKSU KATECHIZACJI (do nabycia w parafii za-mieszkania).
 8. Za tydzień – w sobotę – o godz. 10.00 w salce przy zakrystii zbiórka całej Służby Liturgicznej (kandydatów, ministrantów i lektorów).
 9. Pierwsze spotkanie nowej wspólnoty młodzieżowej – w czwartek o 19:30 w salce przy zakrystii. Zapraszamy młodzież od klasy 6 SP.
 10. Wspólnota Formacyjno–Ewangelizacyjna MARANA THA – zaprasza na spotkania w każdy 2 i 4 poniedziałek miesiąca o 19:15 do salki na plebanii. Najbliższe spotkanie odbędzie się jutro. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza nowych uczestników.
 11. W piątek po porannej Mszy Św. rozpoczniemy całodobową Adorację dziękczynną za XXXVIII Gdyńską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Adoracja zakończy się Mszą Św. wieczorną w sobotę.
 12. W czwartek, 14 września, po wieczornej Mszy św. zaprasza-my na obowiązkowe spotkanie rodziców uczniów klas 3, które w tym ro-ku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii św. Zgłoszenia na katechezę sakramentalną można zabrać ze stolika pod zegarem i dostarczyć na czwartkowe spotkanie.
 13. W tygodniu wspominamy: środa – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; czwartek – święto, Podwyższenia Krzyża Świętego; piątek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; sobota – św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 14. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj Jubileusz 15-lecie małżeństwa obchodzą pp. Hanna i Radosław; w tym tygodniu Jubileusz 18-lecia małżeństwa obchodzą pp. Milena i Kamil. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin.
 15. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać.
 16. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara. Numer jest wydany z okazji 100 rocznicy Gościa i wyjątkowo ma objętość 100 stron. W numerze także dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.
 17. Pomódlmy się za † śp. Pelagię Kałucką l. 98, z ul. Brzechwy 9, jej pogrzeb odbędzie się 12 września o godz. 11:00; † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie oraz naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 18. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.