Ogłoszenia parafialne 13.08.2023 (19. niedziela zwykła)

 1. Uroczyste zakończenie 38. Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki odbędzie się 13 sierpnia w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:00. Będzie połączone z nabożeństwem i procesją fatimską.
 2. Najbliższy dyżur naszych wolontariuszy z Diakoni Pomocy odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia w godzinach 18-19.
 3. W tym tygodniu trzeci czwartek miesiąca, a więc od godz. 15:00 adoracja w intencji naszej diecezji, księży biskupów i naszych kapłanów.
 4. W sobotę 19 sierpnia o godz. 10:00 Msza św. dla chorych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, z okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych oraz modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele.
 5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwa i spotkanie formacyjne duchowości maryjnej według Traktatu św. Ludwika Grignion Montforta.
 6. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na prace remontowe i inwestycyjne w naszej świątyni.
 7. Ks. Proboszcz organizuje kilkudniową pielgrzymkę autokarową na beatyfikację Rodziny Ulmów, w dniach 7-11 września. W programie oprócz samej beatyfikacji także Gietrzwałd, Loretto, Lublin, Leżajsk i Niepokalanów. Koszt pielgrzymki 1000 zł. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Proboszcza.
 8. Przy zegarze leży Karta Zgłoszeniowa dla rodziców dzieci które rozpoczną katechezę przygotowującą do uroczystej I Komunii Świętej 12 maja 2024 r. w naszym kościele.
 9. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu:
  1. w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00, a w dzień powszedni o 8:00.
  2. jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00.
  3. w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 10. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – święto poświęcenia Katedry w Gdańsku Oliwie; wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. według porządku niedzielnego, w tradycji jest to święto Matki Bożej Zielnej, będziemy święcić zioła i kwiaty; czwartek – św. Jacka, kapłana.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 12. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku pod zegarem (10 zł), a w nim podsumowanie Światowych Dni Młodzieży – wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Ryszard Maciejewski, l. 73 z ul. Porazińskiej 8; † śp. Irena Szydłowska, l. 77 z ul. Staffa 15. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.