Ogłoszenia parafialne 06.08.2023 (święto Przemienienia Pańskiego)

 1. Dzisiaj w całym kościele powszechnym obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zatem po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych dzieci o łaskę wiary i nawrócenie dla nich.
 3. Sierpień jest tradycyjnie miesiącem poświęconym trzeźwości osobistej i narodowej. Zachęcamy do podjęcia czasowej wstrzemięźliwości w intencji osób uzależnionych, zwłaszcza od alkoholu.
 4. W tym tygodniu mamy kilka wolnych intencji na Msze święte o godz. 7:00 oraz 15 sierpnia na godz. 20:00.
 5. Najbliższy dyżur naszych wolontariuszy z Diakoni Pomocy odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia w godzinach 18-19.
 6. Zbieramy chętnych na autokar do Częstochowy na przywitanie naszych pielgrzymów. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 24.00 z parkingu przed kościołem. Koszt 160 zł. Zapisy i informacje u ks. Piotra. Uroczyste zakończenie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki odbędzie się 13 sierpnia w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:00. Będzie połączone z nabożeństwem fatimskim. W czasie trwania Pielgrzymki w naszym kościele tworzymy „Złotą Grupę”. Zapraszamy na wieczorne Apele Jasnogórskie, codziennie o godz. 20.45.
 7. Ks. Proboszcz organizuje kilkudniową pielgrzymkę autokarową na beatyfikację Rodziny Ulmów, w dniach 7-11 września. W programie oprócz samej beatyfikacji także Gietrzwałd, Loretto, Lublin, Leżajsk i Niepokalanów. Koszt pielgrzymki 1000 zł. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Proboszcza.
 8. Przy zegarze leży Karta Zgłoszeniowa dla rodziców dzieci które rozpoczną katechezę przygotowującą do uroczystej I Komunii Świętej 12 maja 2024 r. w naszym kościele.
 9. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu:
  1. w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00, a w dzień powszedni o 8:00.
  2. jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00.
  3. w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 10. W tygodniu wspominamy: wtorek – św. Dominika, kapłana; środa – Święto, św. Benedykty od Krzyża, karmelitanki, męczennicy, patronki Europy; czwartek – Święto, św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; piątek – św. Klary, dziewicy; sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 12. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku pod zegarem (10 zł), a w nim o odradzających się zakonach pustelniczych i o niegościnnej dla chrześcijan Ziemi Świętej.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Bogdan Lopko, l. 70. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.