Ogłoszenia parafialne 30.07.2023 (17. niedziela zwykła)

 1. Na stoliku przy zegarze leży Karta Zgłoszeniowa dla rodziców dzieci które po wakacjach rozpoczną katechezę przygotowującą do uroczystej I Komunii Świętej 12 maja 2024 r. w naszym kościele.
 2. We wtorek było wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Święcenie pojazdów dzisiaj po Mszy św. o 9:00 i po Sumie o 10:30. Zebrane w czasie święcenia ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 3. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu:
  1. w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00, a w dzień powszedni o 8:00.
  2. jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00.
  3. w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 4. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Z inicjatywy wiernych w naszej parafii całodobowa adoracja NS w intencji naszej diecezji, kapłanów, Biskupów i sióstr pracujących w naszej parafii.
 5. I Piątek Miesiąca. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św., a po południu od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży i dalej dla dorosłych.
 6. I Sobota miesiąca. Na godz. 8:00 zapraszamy osoby praktykujące soboty wynagradzające Bogu za zniewagi wobec Niepokalanego Poczęcia. Szczególnie zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca: Msza św., różaniec i spotkanie w salce.
 7. Sierpień jest tradycyjnie miesiącem poświęconym trzeźwości osobistej i narodowej. Zachęcamy do podjęcia czasowej wstrzemięźliwości w intencji osób uzależnionych, zwłaszcza od alkoholu.
 8. W tym tygodniu o. Jacek odwiedzi chorych z Komunią świętą.
 9. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; wtorek – św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła; piątek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 10. Dziękujemy za przygotowanie ciast, napojów i przywitanie pielgrzymów, którzy w środę wyruszyli na Jasną Górę. Do skarbony przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można nadal składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 38 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski.
 11. W czasie trwania Pielgrzymki w naszym kościele tworzymy „Złotą Grupę” która swoją modlitwą wspiera Pielgrzymów. Zapraszamy do naszego kościoła na wieczorne Apele Jasnogórskie, które będziemy rozpoczynali o godz. 20.45.
 12. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł), a w nim polecamy artykuły zapowiadające rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży w Portugalii.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii – Bóg zapłać.
 14. W ostatnim czasie odeszli do Pana: † śp. Leszek Kaiser, l. 74, † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!