Ogłoszenia parafialne 23.07.2023 (16. niedziela zwykła)

 1. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu:
  1. w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00, a w dzień powszedni o 8:00.
  2. jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00.
  3. w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 2. Wolne intencje mszalne są jeszcze na niektóre Msze św. po 25 lipca. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.
 3. Na stoliku przy zegarze leży Karta Zgłoszeniowa dla rodziców dzieci które zaraz po wakacjach rozpoczną katechezę sakramentalną przygotowującą do uroczystej I Komunii Świętej 12 maja 2024 r. w naszym kościele. Prosimy rodziców tych dzieci o wypełnienie jej i oddanie w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej co będzie oznaczało, że dziecko zostało zapisane na katechezę komunijną.
 4. We wtorek wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Święcenie pojazdów we wtorek po Mszy św. o 7:00 i 18.30 oraz w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i po Sumie o 10:30. Zebrane w czasie święcenia ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 5. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 6. W tygodniu wspominamy: wtorek – święto św. Jakuba Apostoła; środa – św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej; piątek – św. Szarbela, kapłana; sobota – św. Marty, Marii i Łazarza.
 7. W środę 26 lipca z kościoła NSPJ w Gdyni wyruszy 38 Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O 6:00 rano Msza św. i bezpośrednio po niej Pielgrzymka rusza. Pielgrzymi będą mieli postój w naszym kościele około godz. 10.00. Zapraszamy wiernych do powitania pielgrzymów. Prosimy też serdecznie panie o przygotowanie ciast, i napojów którymi przywitamy pielgrzymów. W tej sprawie prosimy o kontakt z s. |Gracjaną.
 8. Do skarbony przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 38 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz Koronkę.
  W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Najlepiej niegazowaną. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję. Pomóc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 15 zł za każdy dzień pielgrzymowania.
 9. W czasie trwania Pielgrzymki w naszym kościele będziemy tworzyć tzw. „Złotą Grupę” która ma za zadanie swoją modlitwą wspierać Pielgrzymów. Od środy zapraszamy do naszego kościoła na wieczorne Apele Jasnogórskie, które będziemy rozpoczynali o 20:45.
 10. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł), a w nim o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii – Bóg zapłać.
 12. Módlmy się za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!