Ogłoszenia parafialne 16.07.2023 (15. niedziela zwykła)

 1. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu:
  1. w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00 a w dzień powszedni o 8:00.
  2. jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00.
  3. w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 2. Dzisiaj gościmy przedstawicieli księgarni Nowa Ewangelizacja Trójmiasto
 3. Trzeci czwartek miesiąca, zatem od godziny 15.00 Koronka i Adoracja w intencji naszych kapłanów i z prośbą o nowe powołania dla naszej gdańskiej diecezji.
 4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele – tj. na zapłacenie nowych wyświetlaczy tekstów. Dzisiaj także o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla Duchowych Niewolników Maryi.
 5. Wolne intencje mszalne są jeszcze na niektóre Msze św. po 25 lipca. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.
 6. Na stoliku przy zegarze leży Karta Zgłoszeniowa dla rodziców dzieci które zaraz po wakacjach rozpoczną katechezę sakramentalną przygotowującą do uroczystej I Komunii Świętej 12 maja 2024 r. w naszym kościele. Prosimy rodziców tych dzieci o wypełnienie jej i oddanie w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej co będzie oznaczało, że dziecko zostało zapisane na katechezę komunijną.
 7. Do skarbony przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 38 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Najlepiej niegazowaną. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję. Pomoc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 15 zł za każdy dzień pielgrzymowani.
 8. W czasie wakacji nie będzie biuletynu parafialnego. Polecamy natomiast nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł), a w nim reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. W tym tygodniu na koto parafii wpłynęło 650 zł. Bóg zapłać.
 10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych, także za śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 11. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.