Ogłoszenia parafialne 02.07.2023 (13. niedziela zwykła)

 1. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu:
  1. w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00 a w dzień powszedni o 8:00
  2. jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00
  3. w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela m-ca. Różaniec o nawrócenie i wiarę dla dzieci o 19:00.
 3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  1. Pierwszy Czwartek miesiąca, całodobowa Adoracja i Msza święta w intencji naszej diecezji – Biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, naszego Seminarium Duchownego w Oliwie oraz w int. wszystkich katechetów. Szczególnie będziemy się modlili w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. O 18:00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe. Adoracja całodobowa rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy w piątek o 6:55. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Adoracyjna.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00, 8:00 oraz po południu od 17:00 z Komunią św. o 17:30. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. O godz. 18:00 nabożeństwo pierwszopiątkowe do NSPJ z modlitwą za tych co odeszli od wiary i Kościoła o nawrócenie i spowiedź dla młodzieży i dorosłych. Odmówimy też Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji dusz polecanych zmarłych.
 4. W I piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 5. Każdego dnia o 17:00 różaniec w intencji pokoju i Adoracja NS. We wtorek Adoracja i różaniec po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 6. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto, św. Tomasza, apostoła; w środę – św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy; w czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 7. Młodym mężczyznom, którzy pragną podjąć drogę kapłaństwa przypominany, że trwa rekrutacja do naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej seminarium.
 8. Na stoliku przy zegarze leży Karta Zgłoszeniowa dla rodziców dzieci które zaraz po wakacjach rozpoczną katechezę sakramentalną przygotowującą do uroczystej I Komunii Świętej 12 maja 2024 r. w naszym kościele. Prosimy rodziców tych dzieci o wypełnienie jej i oddanie w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej co będzie oznaczało, że dziecko zostało zapisane na katechezę komunijną.
 9. Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.
 10. W czasie wakacji nie będzie biuletynu parafialnego. Polecamy natomiast nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł) a w nim o drodze na ołtarze s. Łucji znanej z objawień fatimskich, o licznych formach pomocy kobietom w ramach programu pro-life, o ks. Klemensie Kosyrczyku który kierował Gościem Niedzielnym w czasach stalinowskich.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii.
 12. W sobotę 15 lipca parafia pw. Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowie organizuje kolejny raz Pielgrzymkę Rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. W programie pielgrzymki Msza Święta w sanktuarium i grill. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się w środę 12 lipca 2023 r. o godz. 18:45 w salce katechetycznej przy kościele Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowie. Informacje na temat pielgrzymki znaleźć będzie można na plakacie w gablocie, także na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku.
 13. W ostatnim czasie odeszli do Pana: ① † śp. ks. kan. Marek Wende l. 68 w kapłaństwie 42, urzędujący proboszcz parafii Ducha Świętego w Gdyni Obłużu, Kierownik Senior Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, do Wejherowa i Swarzewa, kapelan kolejarzy; pogrzeb w środę o 11:00 w jego parafii; ② † śp. Monika Mohyła l. 49 ostatnio zam. ul. Buraczana. Pomódlmy się też za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, a także w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Wszystkim wypoczywającym w naszym mieście i w naszej parafii życzymy słonecznych i radosnych dni.