Ogłoszenia parafialne 18.06.2023 (11. niedziela zwykła – odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi)

 1. Dzisiaj obchodzimy odpust naszej parafii. Uroczysta Msza św. o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnego świętowania imienia naszej wspólnoty parafialnej, która jest pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi. Sumie będzie jej przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosi ks. kanonik Zdzisław Licznerski – emerytowany proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Rożentalu w diec. Toruńskiej. Wierni, którzy będą brali udział w uroczystościach liturgicznych naszego Odpustu mogą tego dnia uzyskać Odpust Zupełny za grzechy pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jednego zmarłego.
 2. Od godz. 14:00 do 17.30 na placu za kościołem zapraszamy na piknik rodzinny. Będą z nami między innymi siostry benedyktynki z Żarnowca ze swoimi własnymi produktami oraz służby ratunkowe. Piknik udało się zorganizować dzięki pomocy Rady dzielnicy i wielu bardzo zaangażowanych osób. To jest prawdziwe święto naszej parafii jako wspólnoty. Informacje o odpuście i o pikniku w gablocie i na stronie internetowej.
 3. Dzisiaj także zakończenie Rekolekcji Zawierzenia, które przygotowały nas do parafialnego odpustu. Uroczysty Akt ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi na Sumie o godz. 12:00.
 4. W naszej diecezji dzisiaj święcenia diakonatu. Otaczamy modlitwą kandydatów.
 5. Osoby, które są zaangażowane w przygotowania do naszego Pikniku Rodzinnego, zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy św. do salki św. Stefana na podsumowanie naszej współpracy.
 6. W piątek, 23 czerwca, Dzień Ojca oraz ostatni dzień roku katechetycznego i szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnego dziękczynienia. Na Mszę św. dziękczynną zapraszamy w środę 21 czerwca o godz. 17:00. Czas wakacji niech będzie okresem wypoczynku, regeneracji sił, a także duchowego wzrostu.
 7. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Suma Parafialna będzie sprawowana o godz. 10:30. Pozostałe zmiany w tym okresie będą takie same jak każdego roku.
 8. W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w sobotę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 9. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł).
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii.
 11. Pomódlmy się za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli odpustu parafialnego.