Ogłoszenia parafialne 11.06.2023 (10. niedziela zwykła)

 1. Za tydzień w niedzielę 18 czerwca nasz Odpust Parafialny, uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Główna Msza św. – Suma Odpustowa o godz. 12.00.
  1. Sumie będzie jej przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosi ks. kanonik Zdzisław Licznerski – emerytowany proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Rożentalu w diec. toruńskiej i do niedawna jeszcze Kierownik Pieszej Pielgrzymki z Ziemi Lubawskiej do Matki Bożej na Jasną Górę i do Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
  2. W czasie tej Mszy św. wszystkie osoby, które zakończą odprawianie swoich 33 dniowych rekolekcji wg Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, uroczyście ofiarują się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Serce Niepokalanej Maryi. Osoby odnawiające swój Akt Oddania prosimy o przyjście z Traktatem św. Ludwika i osobiście ręcznie napisanym skróconym Aktem Oddania, który uroczyście w procesji złożymy na ołtarzu.
  3. Dzisiaj jeszcze po wieczornej Mszy św. w ramach trwających rekolekcji ostatnie spotkanie formacyjne i informacje organizacyjne.
  4. Wierni, którzy będą brali udział w uroczystościach liturgicznych naszego Odpustu mogą tego dnia uzyskać Odpust Zupełny za grzechy pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jednego zmarłego.
  5. Z okazji naszego Odpustu od godz. 14:30 do 17.30 na placu za kościołem będzie piknik rodzinny na który serdecznie zapraszamy wszystkich – parafian i miłych gości. Informacje o odpuście i o pikniku w gablocie i na stronie internetowej.
  6. Codziennie do Odpustu odmawiamy Nowennę do Niepokalanego Serca Maryi. Dzisiaj odmówimy ją po Mszy św. wieczornej a w dzień powszedni codziennie do niedzieli o 18:00.
  7. Z uwagi na Odpust Parafialny ofiary na inwestycję w naszym kościele będziemy zbierali w niedzielę 25 czerwca.
 2. Trwa oktawa uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej czyli Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza przeżywające w tym roku Pierwszą Komunię Świętą i Rocznicę, zachęcamy do sypania kwiatów. Prosimy też o przynoszenie kwiatów, które można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 3. Informujemy że najbliższy dyżur naszych wolontariuszy z Diakoni Pomocy będzie jutro w poniedziałek w godz. od 18:00 do 19:00 w Sali św. Stefana.
 4. A po wieczornej Mszy św. jutro w Sali św. Stefana spotkanie robocze przed Odpustem Parafialnym. Zapraszamy osoby zaangażowane w przygotowania do odpustu i pikniku parafialnego.
 5. We wtorek 13 czerwca przypada Dzień Fatimski, zapraszamy wieczorem na Mszę św. i po Mszy na procesję fatimską w Oktawie Bożego Ciała. Litanię do Serca Jezusowego odmówimy o godz. 18:00 w czasie Nowenny do Niepokalanego Serca Maryi.
 6. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 7. W piątek też wielka Procesja ulicami Gdyni której będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Szlachetka. Msza św. w kościele NSPJ w Gdyni o godz. 18:00. Po niej Procesja na wzgórze św. Stanisława Kostki do kościoła oo. Jezuitów.
 8. Z racji piątkowej uroczystości NSPJ tego dnia nie ma obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę o godz. 10:00, Msza św. chorych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele oraz okazją do przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na tą Mszę św. zbiorową można jeszcze zamawiać intencje.
 10. Z kolei w sobotę na 16:00 zapraszamy panów i młodzież męską do stawiania namiotów na polanie za kościołem na niedzielny festyn.
 11. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. męczenników gdańskich; we wtorek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w środę – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
 12. W przyszłym tygodniu 23 czerwca kończymy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce i było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Niech nie zabraknie naszego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę św. dziękczynną w środę za tydzień 21 czerwca o godz. 17:00. Czas wakacji niech będzie okresem wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.
 13. W imieniu naszym i duszpasterzy z parafii św. Jadwigi bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością, modlitwą i pracą uświetnili uroczystość Bożego Ciała. Niech ten dzień umocni wiarę każdego z nas. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób które niosły sztandary, chorągwie i baldachim oraz tak pięknie przygotowały nasze ołtarze. Bóg zapłać wszystkim, którzy przystroili swoje okna i balkony składając tym samym swoje świadectwo wiary na Chwałę Bożą.
 14. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Suma Parafialna będzie sprawowana o godz. 10:30. Pozostałe zmiany w tym okresie będą takie same jak każdego roku.
 15. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i przekazywane na konto parafii, Bóg zapłać też za kwiaty przynoszone w czerwcu do figury Serca Jezusowego. Niech będą wyrazem naszej wiary i wdzięczności.
 16. Parafia św. Karola Boromeusza zaprasza od 18 do 25 czerwca na rekolekcje „Tydzień dla Jezusa”. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Jarosiewicz ze wspólnotą świeckich misjonarzy „Zanurzeni w miłości”. Więcej informacji na ulotkach przy drzwiach głównych.
 17. Gość Niedzielny i Galilea do nabycia na stoliku przy zegarze. W Gościu o zmierzchu chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu mówi francuska filozof Chantal Desol, oraz o świętych którzy żyli Chrystusem Eucharystycznym, Pod chórem Gazetka Parafialna.
 18. W tym tygodniu odszedł do Pana: † śp. Roman Klimowicz l. 72, z ul. Staffa 7. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 19. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.