Odpust parafialny – suma odpustowa i festyn rodzinny – 18.06.2023

niedzielę 18 czerwca 2023 r. przypada uroczystość odpustu parafialnego, związanego z tytułem kościoła oraz parafii: Niepokalanego Serca Maryi.

W związku z tym zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12:00, której będzie przewodniczył ks. kanonik Zdzisław Licznerski – emerytowany proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Rożentalu w diecezji toruńskiej, do niedawna jeszcze Kierownik Pieszej Pielgrzymki z Ziemi Lubawskiej do Matki Bożej na Jasną Górę i do Matki Bożej w Gietrzwałdzie

Dzisiaj także, na sumie odpustowej, zakończenie 33 dniowych rekolekcji wg Traktatu św. Ludwika de Montforta, i uroczyste ofiarowanie się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji całej parafii, dzieł i wspólnot w niej prowadzonych, o to, abyśmy wspólnie szli drogą realizowania naszego życiowego powołania. Pamiętajmy także w modlitwie o tych, którzy tę wspólnotę kiedyś tworzyli (parafianach, budowniczych kościoła, pracujących tu księżach), a którzy odeszli już do wieczności.

Wierni, którzy będą brali udział w uroczystościach liturgicznych naszego odpustu, mogą tego dnia uzyskać odpust zupełny za grzechy pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jednego zmarłego.

Z okazji naszego odpustu od godz. 14:00 do godz. 17.30 na placu za kościołem odbędzie się, organizowany ze współpracy z Radą Dzielnicy Gdynia Karwiny, piknik rodzinny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i miłych gości.