Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) – 08.06.2023

czwartek 08 czerwca 2023 r. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała.

W tym roku kolejny raz organizujemy procesję wraz z sąsiednią parafią św. Jadwigi Królowej. Tegoroczna procesja rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:30 w naszym kościele, po której procesja wyruszy z naszego kościoła na osiedle Karwiny I, do kościoła św. Jadwigi Królowej.

Tego dnia Msze Święte w naszym kościele o godz.

• bezpośrednio po procesji tj. około godz. 12.00
  • 18.00.

Nie będzie tego dnia Mszy Świętej o godz. 14.00.

Ołtarze adoracji rozmieszczone będą na terenie naszej parafii w następujących miejscach:

• przy kapliczce św. Aniołów Stróżów
  • przy bloku przy ul. Makuszyńskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w procesji, co będzie świadectwem przywiązania do Chrystusa prawdziwie obecnego w Najświętszym Sakramencie, jak również o włączenie się w przygotowanie w/w 2 ołtarzy. Prosimy też o udekorowanie swoich domów i mieszkań emblematami oraz symbolami liturgicznymi, a także o wywieszenie flag kościelnych i narodowych.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w procesji przez całą Oktawę. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy też o pomoc w zebraniu płatków kwiatów na procesję – przynosić je można do zakrystii lub pod chórem.

Osoby odpowiedzialne za chorągwie i feretrony prosimy o przygotowanie i udział tych znaków w procesji dla chwały Bożej. Panów do niesienia baldachimu zapraszamy na spotkanie we wtorek 06 czerwca 2023 r. po Mszy wieczornej.

W czasie trwania oktawy Bożego Ciała, po wieczornej Mszy Świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, połączona z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a wszystkie pozostałe dzieci do udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w albach.

Z okazji uroczystości Bożego Ciała – w ramach dyspensy, udzielonej przez metropolitę gdańskiego – w piątek, który przypada w oktawie tej uroczystości, nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Odpustu zupełnego przy spełnieniu zwykłych warunków udziela się wiernemu, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej.