Ogłoszenia parafialne 04.06.2023 (uroczystość Trójcy Przenajświętszej)

 1. Metropolita Gdański ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda wczoraj, 3 czerwca, w Archikatedrze Oliwskiej udzielił święceń kapłańskich 5 diakonom. Polecamy ich kapłaństwo w gorliwej modlitwie.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, w dzień powszedni o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:30. Codziennie o godz. 17.00 Adoracja NS którą rozpoczynamy różańcem. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 3. W naszej parafii trwają Rekolekcje Zawierzenia, przygotowujące do parafialnego odpustu. Rekolekcje prowadzone są według Traktatu św. Ludwika de Montforta. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 18 czerwca w dniu naszego parafialnego Odpustu na Sumie o godz. 12:00. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiać swój Akt Oddania. Kolejne spotkanie dzisiaj po wieczornej Mszy św.
 4. We wtorek 6 czerwca po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii spotkanie robocze przed Odpustem Parafialnym. Zapraszamy osoby które mogą się zaangażować w przygotowania do odpustu i pikniku parafialnego. Panie bardzo prosimy o upieczenie ciast na piknik parafialny. W zakrystii jest już lista na którą można wpisać swoją deklarację.
 5. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 rozwiązanie akcji parafialnej „Kapliczka Maryi”. Dziękujemy dzieciom za wykonane kapliczki z wizerunkiem Maryi, a dorosłym za przesłanie zdjęć kapliczki Maryi.
 7. W czwartek 8 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 10.30 przejdziemy procesją z Najświętszym Sakramentem z naszego kościoła do kościoła św. Jadwigi. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza przeżywające w tym roku Pierwszą Komunię Świętą i Rocznicę, zachęcamy do sypania kwiatów. Prosimy też o przynoszenie kwiatów, które można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Odpustu zupełnego przy spełnieniu zwykłych warunków udziela się wiernemu, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej.
 8. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie panów, którzy będą nieśli baldachim.
 9. W sobotę przypada 6. rocznica święceń biskupich Ks. Metropolity Tadeusza Wojdy. Wspieramy Ks. Biskupa modlitwą i życzliwością.
 10. Informujemy że najbliższy dyżur naszych wolontariuszy z Diakoni Pomocy będzie w poniedziałek 12 czerwca w godz. 18-19.
 11. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł), a w nim m.in. rozmowa z abp. Georgiem Gȁnsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI.. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za zebrane w ostatnią niedzielę ofiary na zapłacenie już zrobionych inwestycji w naszym kościele. To dla nas duża pomoc.
 13. Pomódlmy się za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, a także w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.