Ogłoszenia parafialne 21.05.2023 (uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

 1. Dzisiaj w Kościele powszechnym uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Zielone Świątki czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęliśmy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiamy ją podczas nabożeństw majowych, a w niedzielę po Sumie.
 2. Jutro po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii spotkanie robocze przed Odpustem Parafialnym. Zapraszamy osoby które mogą się zaangażować w przygotowania.
 3. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej oraz czytanką o rodzinie Ulmów w dzień powszedni o godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30.
 4. W miesiącu maju, poświęconym zwłaszcza Matce Bożej, prosimy o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy naszej „majowej kapliczce” – tj. przy figurze Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem lub obrazie św. Jana Pawła II w kaplicy fatimskiej.
 5. Codziennie o godz. 17.00 Adoracja NS którą rozpoczynamy różańcem. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 6. Organizujemy wyjście do kina na film Niebo nie może czekać. Film o młodym świętym Carlo Acutisie. Projekcja w poniedziałek 22 maja o godz. 12.15 w Gdyńskim Centrum Filmowym – sala Morskie Oko. Bilety w cenie 16 zł do nabycia w zakrystii.
 7. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary na zapłacenie już zrobionych inwestycji w naszym kościele.
 8. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek– św. Ritę, zakonnicę; w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek – św. Filipa Neri, kapłana a także Dzień Matki.
 9. Dzisiaj na Mszy św. o 18:00 rozpoczynamy 33 Dniowe Rekolekcje, oddania się w niewolę miłości Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Rekolekcje prowadzone będą według Traktatu św. Ludwika de Montforta. Będą się one odbywały przez kolejne cztery niedziele do 11 czerwca, o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 18 czerwca w dniu naszego parafialnego Odpustu na Sumie o godz. 12:00. W zakrystii Podręcznik do rekolekcji i Traktat św. Ludwika w cenie 30 zł. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiały swój Akt Oddania. Za tydzień 28 maja spotkanie wyjątkowo o godz. 17.00, przed wieczorną Mszą św. z uwagi na planowany wieczorem koncert. Ze stolika przy zegarze można wziąć ze sobą ulotki o tych rekolekcjach.
 10. Zapraszamy na Koncert muzyki organowej i wokalnej o tematyce maryjnej w wykonaniu zespołu Nuove Voci. Koncert za tydzień w niedzielę 28 maja o godz. 18.45 zaraz po Mszy św. wieczornej. Dobrowolnie będzie można wesprzeć rozwój zespołu.
 11. Parafia organizuje 3 czerwca wyjazd młodzieży na Lednicę na XXVII Spotkanie Młodych. Więcej informacji u ks. Piotra.
 12. Zapraszamy do udziału w akcji parafialnej „Kapliczka Maryi”. Dzieci prosimy o wykonanie do końca maja własnoręcznej kapliczki Maryi, dowolną techniką z wizerunkiem Maryi. Dorosłych i młodzież prosimy o przesyłanie zdjęć kapliczki Maryi (przydrożne, przydomowe). Fotografie powinny być wykonane samodzielnie. Informacje w gablocie i na stronie WWW naszej parafii.
 13. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł) a w nim artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, z dodatkiem specjalnym o zasłużonych Polakach, którzy swoim zaangażowaniem wyprzedzali epokę.
 14. 26 maja w piątek, obchodzimy Dzień Matki. Z wdzięcznością pamiętamy o każdej mamie – o tych które żyją i tych które już odeszły z tego świata. Na 18:00 można zamawiać za dowolną ofiarę intencje za śp. zmarłe nasze mamy – na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz ze Mszą św.
 15. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. To dla nas duża pomoc.
 16. Podajemy do wiadomości, że w naszym kościele dzieci przyjmą uroczystą I Komunię Świętą w przyszłym roku w niedzielę 12 maja o godz. 10:00. Natomiast swoją rocznicę dzieci będą obchodziły tydzień później 19 maja o 10:30.
 17. W ostatnim czasie odeszli do Pana. Pomódlmy się za: † śp. Edmunda Gojtowskiego l. 89 z ulicy Chwaszczyńskiej; zasłużony budowniczy naszego kościoła, który przez wiele lat z oddaniem służył pomocą parafii; † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 18. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.