Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023

Druga niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim – 16 kwietnia 2023 r. – to Niedziela Miłosierdzia Bożego, określana w objawieniach św. s. Faustyny Kowalskiej jako dzień niezwykle intensywnego udzielania się Boga w Kościele świętym.

O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej – można przyjąć Komunię w dzisiejsze święto drugi raz.

Zachęcamy również, aby ci którzy nie mogą przybyć do kościoła, odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia w domu, w gronie rodzinnym.

Za pobożne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny.

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritasu. Przez całą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na prowadzony przez gdański Caritas Dom Pomocy Dziennej osobom niepełnosprawnym w Krzywym Kole na Żuławach Gdańskich, który spalił się w lutym tego roku.

Przy okazji dziękujemy też osobom organizującym i zbierającym ofiary do puszek – to też ważna posługa w kościele.