Ogłoszenia parafialne 26.03.2023 (05. niedziela Wielkiego Postu)

 1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. rozpoczęcie naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Poprowadzi je ks. Franciszek Czap z Gdańska. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne na Mszach św. o 10:00 i 18:30. Dzieci i młodzież swoje nauki mają zawsze w kaplicy. Szczegółowy program rekolekcji został wywieszony w gablocie oraz umieszczony tutaj i w gazetce parafialnej.
 2. Z uwagi na Rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie porannych Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00.
 3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy rodziców, dziadków i chrzestnych na różaniec za dzieci – o wiarę i nawrócenie ale również z podziękowaniem Panu Bogu za ich wiarę i świadectwo.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za dusze osoby zmarłej.
 5. W środę, z uwagi na trwające w parafii rekolekcje, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie osoby chcące czynnie włączyć się w liturgię Wielkiego Tygodnia.
 7. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po porannej Mszy Świętej o godz. 8.30; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.15 – rozważania poprowadzi młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania pod kierunkiem ks. Piotra.
 8. W piątek 31 marca również Gdyńska Droga Krzyżowa idąca ulicami naszego miasta. Udział w tym nabożeństwie będzie formą publicznego wyznania naszej wiary. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie. Rozpoczniemy je o godz. 18.00 przy gdyńskiej Bazylice Morskiej.
 9. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych. Za dowolną ofiarę można na piątkową Mszę św. zgłaszać dusze zmarłych.
 10. W sobotę I sobota m-ca. O godz. 8.00 Msza św., różaniec wynagradzający i zawierzenie parafii Niepokalanemu Sercu Maryi a następnie spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca w salce św. Stefana Wyszyńskiego.
 11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesyjnym wejściem do świątyni będzie miało miejsce na Mszy św. o godz. 12.00. Przed Mszą św. Panie z Żywego Różańca będą przed kościołem rozprowadzały palemki do poświęcenia.
 12. Za tydzień I Niedziela m-ca. Po wieczornej Mszy św. różaniec za dzieci.
 13. Trwa zbiórka żywności, słodyczy i środków sanitarnych dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy także o informacje o osobach które są w potrzebie. Kosz na te wielkanocne dary miłości, jest ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani są w taką właśnie pomoc charytatywną.
 14. Do nabycia Gość Niedzielny (10 zł) a w nim o tym dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki to będzie miało wpływ na jego beatyfikację. Można też kupić nr specjalny Gościa Niedzielnego (14 zł) o relikwiach Krzyża św. i Korony Cierniowej. A w zakrystii wielkanocne świece Paschaliki po 15 zł. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny” z planem rekolekcyjnym.
 15. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. Bóg zapłać.
 16. Na 15 kwietnia w III sobotę m-ca na Mszę św. o uzdrowienie na ciele i na duszy przyjmujemy intencje przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 17. W ostatnim czasie odeszli do Pana: ① † śp. Kazimierz Gutowski l. 86, zam. ul. Porazińskiej 10 którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:00 w kaplicy; oraz ②† śp. s. Maria Inga Grula l. 56 ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich, przełożona domu w Koszalinie. Pomódlmy się też za śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie oraz w każdym kraju gdzie jest wojna, za wszystkich naszych bliskich zmarłych, których pamięć nosimy w sercu, za budowniczych i fundatorów naszego kościoła – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 18. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.