Środa Popielcowa – 22.02.2023

W najbliższą środę 22 lutego 2023 r. razem z całym Kościołem rozpoczniemy okres wielkopostnej pokuty – staniemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia. Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na wielkie święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

W tym dniu Msze Święte z obrzędem poświęcenia i posypywania głów popiołem w naszym kościele o godzinie:

• 17.00 (dla dzieci i młodzieży)
  • 20.00.

Środa Popielcowa jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. W naszym kościele w związku z tym adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień (z przerwami na Msze).

W związku z Uroczystością Popielcową:

• biuro parafialne w środę będzie nieczynne
  • nie będzie też środowej adoracji Najświętszego Sakramentu i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przypominamy, iż w Środę Popielcową – zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.