Ogłoszenia parafialne 12.02.2023 (06. niedziela zwykła)

 1. W związku z kataklizmem trzęsieniem ziemi, które w ostatnich dniach miało miejsce w Turcji i Syrii, w całym kraju przeprowadzamy zbiórkę do puszek, aby pomóc ludziom którzy przeżyli tą tragedię. Przez cały tydzień można będzie też składać ofiary do skarbony na filarze po prawej stronie z napisem „Pomoc dla Syrii i Turcji”.
 2. Jutro w poniedziałek kolejny dyżur samopomocowy. Osoby potrzebujące pomocy zapraszamy do salki na plebanii w godz. 18.00-19.00.
 3. We wtorek Adoracja NS po wieczornej Mszy św. zakończona Apelem Jasnogórskim o 21:00.
 4. W tym tygodniu trzeci czwartek miesiąca, a zatem modlitwa za kapłanów i siostry zakonne pracujące w naszej parafii oraz o powołania z naszej parafii. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. We wtorki Adoracja po Mszy św. wieczornej do Apelu. W środę od godz. 17:00.
 5. 18 lutego przypada trzecia sobota miesiąca. Zapraszamy na godz. 10.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele za wstawiennictwem św. Jana Pawła II; Na tą Mszę św. można jeszcze składać intencje.
 6. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Będziemy zbierać do puszek na zapłacenie remontu naszego kościoła.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu pomogli wynosić choinki i żłóbek po okresie świąt Bożego Narodzenia.
 8. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy. Módlmy się w tym dniu przez ich wstawiennictwo o pokój na Ukrainie.
 9. Tego dnia wspominamy również św. Walentego – patrona zakochanych, narzeczonych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Niech ten dzień stanie się okazją do pogłębienia miłości i życzliwości wobec bliźnich.
 10. Zespół Szkół Katolickich w Gdyni Obłużu, czyli popularny „Katolik” rozpoczyna rekrutacje do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2023/2024. Dzień otwarty odbędzie się w sobotę 25 lutego od godz. 10:00 do 13:00 w siedzibie szkoły. Gdyński „Katolik” to szkoła bezpłatna.
 11. W niedzielę 12 marca o godz. 18:45 w naszym kościele odbędzie się koncert męskiego zespołu Nuove Voci – spiewa w nim nasz organista p. Mateusz. W programie śpiewy gregoriańskie okresu Wielkiego Postu oraz pieśni w opracowaniu na zespół męski.
 12. Plan spotkań kolędowych znajduje się tutaj. W sobotę kończymy kolędę.
 13. Pod chórem za dowolną ofiarę można otrzymać Biuletyn Parafialny, a przy zegarze „Gościa Niedzielnego” z którego można dowiedzieć się m.in. dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych.
 14. W ostatnim czasie odeszli do Pana: ① † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna; ② † śp. zabici w kataklizmie trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu oraz za budowniczych i fundatorów naszego kościoła, wszystkich naszych bliskich zmarłych – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.