Ogłoszenia parafialne 27.11.2022 (01. niedziela Adwentu)

 1. Dzisiaj pierwszy dzień Adwentu i nowego roku liturgicznego, który w całym Kościele będzie przebiegał pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, który kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. Dzisiaj też święcimy opłatki na stół wigilijny i błogosławimy wigilijne świece Caritasu. Poświęcone opłatki wigilijne i pobłogosławione świece są znakiem łączności człowieka wierzącego z Kościołem Świętym, ze swoimi bliskimi oraz wszystkimi bliźnimi. W tym roku tak jak w roku ubiegłym opłatek wigilijny można otrzymać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Prosimy, aby ewentualnie poszczególni parafianie zaopatrzyli w poświęcony opłatek wigilijny lub świecę Caritasu tych parafian w klatce lub w bloku którzy nie mogą wyjść z domu. Osoby które zechciałyby roznosić opłatek na swojej ulicy lub w swoim bloku czy klatce proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
 3. Wraz z rozpoczęciem Adwentu zmienia się rozkład Mszy świętych w dni powszednie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Natomiast w sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. Zachęcamy dzieci do przygotowania lampionu adwentowego i do wyruszenia wraz z dorosłymi na poranne Roraty. Prosimy też, aby dzieci przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, będziemy losować figurki Matki Bożej.
 4. Organizujemy grupowe wyjście do kina na film: „PROROK”. Opowiada on historię kard. Stefana Wyszyńskiego – prymasa Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Termin 1 grudnia, czwartek, godz. 13.15. Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe. Bilet: 13 złotych. Zapisy i opłata w zakrystii.
 5. W czwartek z inicjatywy Akcji Katolickiej w naszej parafii comiesięczna pierwszoczwartkowa modlitwa w intencji naszej diecezji, kapłanów, Biskupów, osób konsekrowanych oraz wszystkich katechetów. Szczególnie prosimy o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Adoracja jest całodobowa, rozpoczniemy w czwartek rano o 8:30 a zakończymy w piątek przed roratami o 6:25.
 6. 2 grudnia przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź św. rano podczas Mszy św., a po południu od godz. 17:00 do 17:30 z Komunią św. dla dzieci i dalej od 18:00.
 7. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy ludzi. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty w salce bł. kard. Wyszyńskiego na plebani.
 8. W sobotę 10 grudnia 2022 r. z Rumi z kościoła bł. Edmunda Bojanowskiego wystartują biegacze do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Intencją biegaczy jest obrona życia nienarodzonych. W naszym kościele około godz. 10.00 przewidziany jest krótki postój i modlitwa osób biorących udział w tym biegu.
 9. O 17:00 w sobotę Adoracja Najświętszego sakramentu z możliwością spowiedzi i o godz. 17:45 Nieszpory z II Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem Lucenarium – zapalenie drugiej świecy adwentowej. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo do naszego kościoła. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą świec. O 17:00 wspólny różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.
 10. W tym tygodniu włączyliśmy ogrzewanie. Dlatego jak sugerują specjaliści od termiki grzewczej, póki nie mamy wybudowanych przedsionków przy wejściach do kościoła, w dzień powszedni prosimy wchodzić drzwiami od strony plebani. Prosimy, aby w związku z tym zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.
 11. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św.
 12. W tym tygodniu wspominamy: środa – święto św. Andrzeja Apostoła; sobota – św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
 13. Od jutra, jak każdego roku, rozpoczynamy zbiórkę żywności, słodyczy i środków sanitarnych dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, aby taka żywność i środki czystości miały okres przydatności do końca roku. Prosimy także o informacje o takich osobach które są w potrzebie. Kosz na te dary miłości bliźniego na święta, będzie ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego.
 14. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w niedziele o 18:00.
 15. W piątek 9 grudnia o godz. 10:00 wszystkich wiernych zapraszamy na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Policji. Będą poruszane sprawy wyłudzania i okradania zwłaszcza starszych ludzi tzw. „metodą na wnuczka” oraz inne współczesne zagrożenia i jak można się przed nimi ustrzec.
 16. Można jeszcze zgłaszać Wypominki Roczne za zmarłych na czerwonych kartkach.
 17. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj, Złoty Jubileusz tj. 50 rocz. ślubu obchodzą Państwo Bogumiła i Eugeniusz Stiller; w tygodniu, 37 rocz. ślubu obchodzić będą państwo Grażyna i Wojciech. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości
 18. Czasopisma:
  1. przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł), a w nim artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł.
  2. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła który można też znaleźć na stronie internetowej parafii.
 19. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Paweł Derc l. 75, z ul. Makuszyńskiego 17; † śp. Józef Ossowicki l. 90, z ul. Makuszyńskiego 15; † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie. W ich intencji – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…