Ogłoszenia parafialne 06.11.2022 (32. niedziela zwykła)

 1. W piątek 11 listopada, będziemy przeżywać 104. Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji Msza św. za Ojczyznę w piątek o godz. 10.00, a po niej złożenie wieńców przy Epitafium smoleńskim. Prosimy, aby tego dnia wywiesić flagi narodowe.
 2. W sobotę 12 listopada o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II zapraszamy na Mszę z prośbą o Boże błogosławieństwo i wsparcie w codziennym życiu przez dusze czyśćcowe dla Apostolatu modlącego się za te dusze.
 3. Przez cały listopad o godz. 17.45 w tygodniu i o godz. 17.15 w niedzielę, odmawiamy wypominki za zmarłych połączone w różańcem.
 4. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św.
 5. 8 listopada podczas nabożeństw, w naszej parafii dzień pamięci o obronie dzieci poczętych.
 6. Pamiętajmy o wypominkach – to szczególna forma modlitwy, gdy polecamy Panu Bogu konkretne imiona naszych zmarłych. To wyraz naszej wdzięczności wobec tych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można jeszcze wziąć ze sobą kartki na wypominki. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.
 7. Przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych tj. od 1 do 8 listopada wierni, którzy pomodlą się za zmarłych mogą ofiarować za zmarłych w czyśćcu odpust zupełny. Osoby, które nie mogą udać się na żaden cmentarz, aby uzyskać odpust mogą nawiedzić grób śp. ks. Tadeusza Gawrońskiego, Epitafium Smoleńskie lub Krzyż Misyjny.
 8. Uruchamiamy w naszej parafii dyżur pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Jeżeli potrzebujesz rozmowy lub pomocy w jakiejś sprawie, spróbujemy razem z tobą poszukać odpowiedniego rozwiązania. Pierwszy dyżur odbędzie się w poniedziałek 14 listopada w godzinach 17-18, w salce na plebanii.
 9. W tygodniu wspominamy: środa – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; piątek – św. Marcina z Tours, biskupa; sobota – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 10. Czasopisma: przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł), a w nim warto zwrócić uwagę na temat, który dotyka wielu z nas – różne oblicza samotności. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Informujemy, że do końca roku zostało kilka wolnych intencji. Pierwsza 28 listopada o 6:30 na Roratach. Można też składać za dowolną ofiarę intencje na Msze św. zbiorowe: ① za zmarłych w piątki o 18:00 oraz ② w innych intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w III sobotę m-ca o 10:00. Na wszystkie te Msze św. można jeszcze zamawiać intencje składając dowolną ofiarę.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Módlmy się też w intencji naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!