Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – 01-02.11.2022

W najbliższych dniach liturgia Kościoła prowadzi nas ku refleksji o sprawach ostatecznych, przy równoczesnym wspominaniu tych wszystkich, którzy poprzedzili nas w drodze ku wieczności.

01 LISTOPADA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

We wtorek 01 listopada 2022 r. przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego, bez Mszy Świętej o godz. 14.00. Pamiętajmy, że jest to tzw. święto nakazane, w którym należy uczestniczyć we Mszy Świętej – z czego nie zwalnia samo odwiedzenie grobów zmarłych.

Modlitwa za zmarłych na okolicznych cmentarzach w dniu 01 listopada 2022 r. odbędzie się w następujących godzinach:

• cmentarz przy ul. Spokojnej – procesja od bramy nr 1 o godz. 14:00 i po niej ok. godz. 14:30 Msza Święta przy krzyżu (parafia św. Jadwigi Królowej w Gdyni-Karwinach)
  • cmentarz przy ul. Wielkopolskiej (Karwiny I) – modlitwa o godz. 14:15 (parafia św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku)
  • cmentarz przy kościele św. Wawrzyńca w Wielkim Kacku – procesja o godz. 15:00 i po niej Msza Święta w kościele (parafia św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku)
  • cmentarz w Chwaszczynie – Msza Święta o godz. 15:00 w dużym kościele, po niej procesja na cmentarzu od zakrystii małego kościoła (parafia św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie).

02 LISTOPADA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny)

W środę 02 listopada 2022 r. przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Święte odprawiamy w godzinach: 7:00, 8:00, 9:00, 18:30 i 20:00.

Podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 20.00 będziemy się modlili za tych wszystkich zmarłych naszych Parafian, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej uroczystości Dnia Zadusznego. Po Mszy przejdziemy procesją żałobną. Zachęcamy do przyniesienia zniczy i postawienia ich pod nowym krzyżem misyjnym przed kościołem.

Serdecznie zapraszamy na tę Mszę Świętą przede wszystkim Rodziny zmarłych, ich przyjaciół i sąsiadów. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą znicze – które postawimy pod krzyżem przed kościołem.

Lista zmarłych wywieszona będzie w gablocie przed kościołem, oraz znajduje się poniżej:

• śp. Alicja Górnikowska, lat 87
    śp. Adam Rygielski, l. 45
    śp. Grzegorz Jagliński, l. 74
    śp. Krzysztof Laskowski, l. 48

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj im święci na wieki.

Wierni, którzy pobożnie pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 01 do 08 listopada. Odpust zupełny mogą uzyskać wierni którzy: nawiedzą cmentarz lub grób, odmówią Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przystąpią do spowiedzi św., i Komunii św., oraz odmówią modlitwę w intencjach Ojca św. Franciszka. Trzeba też wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu.