Ogłoszenia parafialne 23.10.2022 (30. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj w całym kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.
 2. Przez cały październik wspólnie razem w kościele odmawiamy różaniec codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą świętą tj. o 18:00, a w niedzielę o 17:30.
 3. W środę Nowenna do MBNP o 17:45, następnie różaniec.
 4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych o 17:45 następnie różaniec.
 5. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 17:00.
 6. Dzisiaj parafialna zbiórka do puszek na prace przy naszej świątyni.
 7. W czwartek zapraszamy na spotkanie osoby, które zapisały się do diakonii charytatywnej i innych chętnych do podjęcia jakiejś drobnej służby dla innych. Spotkanie po wieczornej Mszy św. na plebanii.
 8. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj, Jubileusz 52 rocz. ślubu Państwo Teresa i Jan Mielewczyk; za tydzień, Jubileusz 40 rocz. ślubu Państwo Urszula i Roman Wyka. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 9. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Antoniego Marii Clareta, biskupa; piątek – Święto – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; to dzień imienin naszego księdza Arcybiskupa Tadeusza – pamiętamy w modlitwie.
 10. Czasopisma: przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł), a w numerze m.in. tekst o posłudze penitencjarzy w Kościele; parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona zmarłych kapłanów, sióstr i osób konsekrowanych, za których będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do Rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. – odmawiamy je w każdą niedzielę roku przed Sumą parafialną, o godz. 11.50.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Krzysztof Laskowski l. 47, z ul. Makuszyńskiego 54a; † śp. Grzegorz Jagieliński l. 74; † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!