Ogłoszenia parafialne 16.10.2022 (29. niedziela zwykła)

 1. Przez cały październik wspólnie razem w kościele odmawiamy różaniec codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą świętą tj. o 18:00, a w niedzielę o 17:30.
 2. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 17:00.
 3. Dzisiaj III niedziela miesiąca. O godz. 19:00 o. Jacek zaprasza na spotkanie formacyjne według duchowości św. Ludwika de Montforta. W planie modlitwa zawierzenia Jezusowi przez Maryję oraz konferencja na temat „duchowości zawierzenia”.
 4. W środę Nowenna do MBNP o 17:45 następnie różaniec.
 5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Również w czwartek zapraszamy na modlitwę adoracyjną w intencji kapłanów naszej parafii i diecezji gdańskiej. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 7. Dzisiaj przypada 44 rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Suma Parafialna będzie Mszą św. dziękczynną za Jego życie, kapłaństwo i posługiwanie Kościołowi naszego Pana. Dzisiaj 22. Dzień Papieski św. Jana Pawła II, w całym kraju młodzież zbiera ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Za tydzień zbiórka do puszek na nasze cele budowlane naszej parafii.
 8. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj, w niedzielę Szmaragdowy Jubileusz, czyli 55 rocz. ślubu Państwo Aniela i Henryk Filipkowscy; w czwartek, Jubileusz 49 rocz. ślubu Państwo Bogumiła i Franciszek Kwidzińscy; za tydzień w niedzielę, Jubileusz 52 rocz. ślubu Państwo Teresa i Jan Mielewczyk. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 9. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, kapłana i męczennika; wtorek – Święto, św. Łukasza Ewangelisty; środa – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona „Solidarności”, męczennika; czwartek – św. Jana Kantego, kapłana; sobota – św. Jana Pawła II, papieża.
 10. Czasopisma: przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł); parafialny Biuletyn „Echo Serca”, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. W minionym tygodniu do puszek na KUL i inne uczelnie katolickie w Polsce zebraliśmy 1231 zł. Bóg zapłać za tą ofiarę.
 12. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona zmarłych kapłanów, sióstr i osób konsekrowanych, za których będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do Rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. – odmawiamy je w każdą niedzielę roku przed Sumą parafialną, o godz. 11.50.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!