Ogłoszenia parafialne 02.10.2022 (27. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.
 2. Informujemy, że od dzisiaj w niedziele powraca Msza św. o godz. 14.00.
 3. Jutro na godz. 19:15 zapraszamy do kaplicy rodziców. którzy zapisali dzieci na katechezę przygotowującą do I Komunii św. w przyszłym roku 7 maja.
 4. Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w sali Jana Pawła II spotkanie z ks. proboszczem osób wyjeżdżających w październiku na Pielgrzymkę do Lourdes.
 5. Pierwsza katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w środę 5 października o godz. 19:30 w Sali św. Jana Pawła.
 6. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą świętą tj. w dzień powszedni o 18:00, a w niedzielę o 17:30.
 7. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o 17:00.
 8. Jako parafia Niepokalanego Serca Maryi chcemy poświęcić każdy 8 dzień miesiąca modlitwie w intencji obrony życia poczętego. Adoracje i wspólne modlitwy, które będą odbywać się tego dnia ofiarujemy szczególnie w tej intencji. Zapraszamy też do osobistego wsparcia tej intencji w indywidualnej modlitwie.
 9. Poszukujemy osób do czytania Słowa Bożego podczas Mszy świętych. Spotkanie informacyjne w następny poniedziałek – 10 października po wieczornej Mszy św.
 10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. W pierwszy Czwartek Miesiąca całodobowa Adoracja i Msza święta w intencji naszych księży biskupów oraz kapłanów i sióstr posługujących w tutejszej wspólnocie. Modlimy się także o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. Adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy poranną Mszą św. w piątek. Przewodniczyć jej będzie Wspólnota Adoracyjna.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Od godz. 18:00 spowiedź dla dorosłych.
 11. W sobotę w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej o godz. 9:00 Msza św. w intencji Apostolatu modlącego się za Dusze w czyśćcu cierpiące.
 12. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: Srebrny Jubileusz czyli 25 rocz. ślubu dzisiaj świętują Państwo Ewa i Bogdan Pedo; Złoty Jubileusz czyli 50 rocznica ślubu w przyszłą niedzielę świętują Państwo Kazimiera i Jan Hulek; I również w przyszłą niedzielę 15 rocz. małżeństwa czyli Jubileusz Kryształowy, Państwo Izabela i Marek. Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
 13. W tygodniu wspominamy: wtorek – św. Franciszka z Asyżu; środa – św. Siostry Faustyny Kowalskiej; czwartek – św. Brunona z Kwerfurtu, kapłana; piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 14. Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny”. Polecamy także nasz Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 15. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Jan Czachowski, l. 88, z ul. Tuwima 2; † śp. Jan Witkowski, l. 90, z ul. Iwaszkiewicza 8; † śp. ks. prałat Michał Oksiuta l. 65, w kapłaństwie 40, urzędujący proboszcz parafii św. Rocha w Rewie; † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych, których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!