Ogłoszenia parafialne 11.09.2022 (24. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj na Mszy św. dziecięcej o 10:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci które rozpoczynają po raz pierwszy szkołę i dla tych którzy mają jeszcze nie poświęcone tornistry i przybory szkolne.
 2. Msza święta za wstawiennictwem św. Jana Pawła II dla chorych na ciele i na duszy z modlitwą wstawienniczą i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz okazją do przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych w sobotę 17 września o godz. 10:00.
 3. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 4. Trzeci czwartek miesiąca to modlitwa przez Adorację w intencjach kapłanów naszej parafii i naszej diecezji. Zapraszamy od godz. 15.00 do 18.30.
 5. Za tydzień 18 września, w III niedzielę miesiąca o 19:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne według duchowości św. Ludwika de Montforta. W planie modlitwa zawierzenia Jezusowi przez Maryję oraz konferencja na temat duchowości zawierzenia.
 6. Ogłaszamy zbiórkę na zakup biletu na przyjazd nowego misia, który zastąpi misia Hieronima. Miś Hieronim przeszedł już na zasłużona emeryturę i odpoczywa czytając Pismo Święte. Ofiary można wrzucać do skrzynki ustawionej na stoliku pod zegarem.
 7. Prosimy, aby rodzice w zakrystii po Mszy św. zapisywali u s. Augustyny dzieci klas III na katechezę przygotowującą do przyjęcia uroczystej I Komunii św. w dniu 7 maja 2023 roku.
 8. Uczniów klas I szkół średnich pragnących przystąpić do sakramentu Bierzmowania prosimy o zapisywanie się na katechezę u ks. Piotra, w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 9. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Najświętszej Maryi Panny; wtorek – Dzień Fatimski, po Mszy św. wieczornej procesja z różańcem fatimskim; środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; piątek – wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczenników.
 10. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: Jubileusz Papierowy czyli 1 rocz. ślubu Państwo Roksana i Jakub Sendeccy; Jubileusz Srebrny czyli 25 rocz. ślubu Małgorzata i Piotr; Jubileusz 22 rocz. ślubów zakonnych brat Stanisław Krauze. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin i Matki Pięknej Miłości.
 11. 17 września o godz. 18:30 u naszych sąsiadów na Dąbrowie, konferencja ks. Jacka Sochy o Bożej sprawiedliwości na temat: „Gdzie był Bóg gdy ginęli pielgrzymi jadący do Medjugorie?”
 12. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 13. Jak wspominaliśmy we wcześniejszych ogłoszeniach, chcemy stworzyć przy naszej parafii grupę osób angażujących się w różne inicjatywy. Nie chodzi nam o grupy duszpasterskie/formacyjne, ale o wypracowanie sposobu w jaki możemy się w parafii lepiej poznać, włączyć we wspólne działania i wykorzystać przeróżne talenty które w nas drzemią: artystyczne, organizacyjne, techniczne, kulinarne… I czerpać z tego radość wspólnego przebywania i obserwowania owoców naszych działań. Wszystko w ramach – ile kto może i na ile chce się włączyć w jakieś akcje. Jest wiele wspaniałych osób które do tej pory angażowały się w liczne działania, i na pewno nadal będą, ale jest też sporo osób które może nie miały śmiałości spróbować. To jest właśnie ten czas! 19 września będzie spotkanie organizacyjne – można przyjść, posłuchać, popytać, porozmawiać… W ciągu roku jeszcze wiele razy będziemy zwracać się do Was z zaproszeniem do pomocy w organizacji różnych wydarzeń, ale teraz jest doskonały moment na zobaczenie tego naszego pomysłu już na samym początku. Dla dzieci zaczął się nowy rok szkolny, dla dorosłych to może jest dobry czas na spróbowanie czegoś nowego. Spotkanie odbędzie się 19 września w godzinach 19.15 – 20.15 w salce św. Jana Pawła II w kościele. Czujcie się wszyscy zaproszeni!
 14. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara, a w nim warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny, o tym jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.
 15. Wznawiamy wydawanie naszego Biuletynu Parafialnego. Już dzisiaj do nabycia nowy numer. Dobrowolne składane ofiary będą przeznaczone na finansowanie kolejnych numerów.
 16. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Adam Rygielski l. 45, z ul. Kruczkowskiego3;† śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 17. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.